zavlaha zahrady

Ušetří nejen čas. V čem tkví výhody systémů pro závlahy zahrad?

Nechcete ještě více namáhat tělo unavené po práci další dřinou na vaší vlastní zahradě? Pak byste měli vědět, že závlahy zahrad je možné efektivně automatizovat. Závlahové systémy vám tak mohou ušetřit řadu starostí. Jaké jsou jejich přednosti?

Závlahy zahrad šetří čas i vodu

Závlaha je pro optimální vzhled trávníku i veškerých rostlin nezbytností. Zavlažování lze realizovat manuálně nebo automaticky. Automatizovaný systém je možno využít nejen při zavlažování parků a dalších veřejných prostranství. Stejným způsobem lze navrhnout závlahy zahrad i u běžných rodinných domů. Základem konstrukce celého systému by mělo být především adekvátně výkonné čerpadlo pro závlahy. To musí být schopné dopravit z příslušného zdroje dostatečné množství vody.

Jaké jsou výhody automatizovaného zavlažovacího systému?

Hlavní výhodou takového systému je především úspora vody, neboť závlaha vytyčené plochy je cílená a rovnoměrná. Optimální množství vody se udržuje i tehdy, pokud jí máme dostatek z přirozeného zdroje. Současné systémy již obsahují dešťová čidla, která závlahu zahrad jednoduše v požadovaný okamžik deaktivují. Druhým podstatným faktorem, který hovoří pro výběr automatizovaného závlahového řešení, je úspora času. Závlaha je současně efektivní, zavlažuje se totiž vždy, pokud je to zapotřebí. Součinnost lidského faktoru se jednoduše nevyžaduje.

Nenápadný systém s velkým efektem

Nemusíte se přitom nikterak obávat toho, že by instalace této technologie jakkoli narušila vzhled vaší zahrady. Všechny komponenty lze do exteriéru umístit zcela nenápadně. Potrubní rozvody se ukrývají pod povrch a dochází pouze k výsuvu postřikovačů nebo kapkovačů. Výhodou je tak i to, že při skrytí celého systému nemůže dojít k jeho poškození. A to ať už omylem nebo cíleně. Eliminuje se tak i riziko krádeže. Ve výsledku jsou tito pomocníci maximálně nenápadní a zůstává za nimi pouze opečovávaná zeleň a v horkých dnech také příjemné mikroklima na zahradě. Automatizovaná závlaha přispívá taktéž ke snížení prašnosti. Závlahy zahrad mohou být instalovány do zahrad nově založených i již existujících. Vždy je však nutné toto plánování svěřit odborníkům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.