zahradni nabytek

Středomořský styl bydlení můžete rozšířit i na zahradu

Vrátili jste se právě z dovolené, anebo se na ni chystáte, a rádi byste si dovolenkového ducha užívali po celý rok i u vás doma? Není nic jednoduššího, než si zařídit bydlení ve středomořském stylu. Kromě interiéru je možné styl přenést i do zahrady. Jak na to?

Balkón, terasa nebo zahrada ve středomořském stylu

Ať už máte balkon, terasu nebo zahradu, můžete středomořský styl bydlení rozšířit i do svého venkovního prostoru. Například vysazením středomořských rostlin, jako je levandule, rozmarýn nebo olivovníky. Nebo vytvořením útulného posezení s pohodlným zahradním nábytkem a spoustou polštářů. A nezapomeňte na osvětlení: provázková světla nebo svíčky vytvoří ve večerních hodinách kouzelnou atmosféru. Pokud máte zahradu, můžete použít i středomořské prvky, jako je pergola nebo altán, které vytvoří více stínu. Stylové pohodlí poskytne také houpací síť, díky které v kombinaci s rostlinami získáte pocit, že jste na dovolené na vlastní zahradě.

Jaký materiál zvolit pro zahradu ve středomořském stylu?

Při zařizování venkovního prostoru věnujte pozornost použitým materiálům. Pro středomořský styl jsou typické přírodní materiály, jako je dřevo, kámen a proutí. Vytvářejí vřelou a příjemnou atmosféru. Důležitá je však nejen kombinace vhodných materiálů, ale i barev. Tmavě modrá s bílou, námořnický vzor a doplňky z přírodních materiálů evokující přímořskou polohu udělají z vaší zahrady uklidňující koutek, v němž vám bude chybět už jen šumění moře. Ale vlastně proč by vám mělo chybět? Stačí si pustit vhodnou hudbu a dovolená na zahradě může začít.

Jako dekoraci použijte suvenýry z letní dovolené

Můžete použít kameny, mušle, písek nebo jiné suvenýry, které jste si přivezli z letní dovolené, a dodat tak zahradě středomořskou atmosféru. Pokud jste zruční, vytvořte si skutečně dokonalé dekorace. Například skleněnou vázu naplněnou pískem, zvonkohru z mušlí, modrobílý květináč. Tyto drobné detaily udělají z vaší zahrady jedinečné místo, ve kterém bude radost relaxovat. Díky rozšíření středomořského stylu bydlení i na zahradu si budete moci užívat příjemnou atmosféru po celý rok. A možná se vám na tu klasickou letní dovolenou k moři ani letos nebude chtít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.