soukroma sanitka

V jakých situacích máte nárok na dopravu sanitkou k lékaři?

Máte naplánované vyšetření u doktora, ale nevíte, jak k němu bezpečně dopravit? Váš zdravotní stav nedovoluje cestu hromadnou dopravou? V takovém případě můžete využít sanitku. Nejste si jisti, zda máte nárok na dopravu sanitkou? Tento článek vám osvětlí situace, kdy můžete sanitku využít a jak si ji zajistit.

Existují dva typy sanitek

Je třeba myslet na to, že rozlišujeme dva typy sanitek, a to zdravotnickou záchrannou službu a dopravní zdravotní služby, jež mají logicky rozdílné pole působnosti. Zdravotnická záchranná služba zabezpečuje přednemocniční neodkladnou péči. Týká se akutních případů, ať už na místech nehody nebo v domácnosti či rychlého transportu do nemocnice. Její služba je zajišťována státem a jde o žlutá auta s majákem, jež jsou všem známá.

Dopravní zdravotní služba neboli soukromá sanitka Praha je určena pro dopravu nemocných, raněných apod. Využít ji lze také pro plánované cesty za lékařem. Termín přepravy je třeba si předem objednat na telefonním čísle dopravní zdravotní služby. Převozová sanitka Praha je provozována soukromými firmami a může mít různé barevné provedení. Přeprava soukromou sanitkou je hrazena pojišťovnou, avšak je potřeba mít zajištěnou žádanku od lékaře.

Nárok na přepravu vám zajistí ošetřující lékař

Nárok na přepravu sanitkou se řídí zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Nárok na přepravu by vám měl zajistit ošetřující lékař ve všech situacích, kdy není vhodné ze zdravotních důvodů využít jiný typ dopravy. Typickými zdravotními důvody je infekčnost onemocnění, pooperační stav, snížená pohyblivost, psychiatrické onemocnění atd. V případě, že vám lékař nenabídne využití služby sám od sebe, pak se ho na to sami zeptejte. Využít služeb sanitky Praha můžete samozřejmě i na své vlastní náklady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.