Jazykové kurzy pro děti musí hlavně bavit

Přihlásili jste své dítko do jazykového kurzu a jste nespokojení, že ihned nevidíte výsledky? Pokud ho kurz baví, možná není nutné nic řešit. A to platí dvojnásob, pokud se jedná o předškoláka nebo žáka prvního stupně.

U dětí, a speciálně těch menších, totiž platí, že výsledky se projeví až časem. Dítě do sebe postupně vstřebává informace a znalosti, které se v něm v průběhu času propojují do jednoho celku. Teprve po nějaké době se znalosti ucelí a dítě začne být schopné samostatného využití řeči. To však neznamená, že by výuka nebyla efektivní a k ničemu nevedla. Každý lektor, který s dětmi pracuje delší dobu a dělá svou práci dobře, zaznamenává větší a větší pokroky. Ty spočívají zejména ve schopnosti rozumět a reagovat na pokyny, pochopit čtený text a v řízených situacích umět komunikovat či odpovídat.

Co je oproti tomu zcela zásadní, je míra zainteresovanosti a zaujetí, které dítě pro kurz jazyka má. U dítěte předškolního či mladšího školního věku je právě vybudování kladného vztahu k řeči a jistého návyku spojeného s pocitem samozřejmosti ve spojitosti s učením se cizí řeči naprosto klíčové. Právě na těchto faktorech často stojí úspěch či neúspěch jazykového vzdělávání v dalších etapách života.

Z toho důvodu se doporučuje volit takové jazykové kurzy pro děti, které jsou v maximální možné míře hravé a zábavné. Je vhodné dát přednost kurzům, ve kterých se prosazuje škola hrou před těmi, které razí metody drilu. Důležité je, aby se dítě na jazykovém kurzu necítilo stresované a pod tlakem, aby na něj chodilo rádo, těšilo se, že si zahraje svou oblíbenou anglickou hru a čas strávený na jazykovém kurzu vnímalo spíše jako odpočinkový než jako vyplněný dalším učením a dřinou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.