dieselove motory

Jedno z nejsilnějších jmen dieselového světa najdeme ve Velké Británii

Velká Británie je rozhodně jednou z těch zemí, které opravdu mají celému světu co nabídnout. Díky svým inovativním produktům a výrobkům, nápadům i revolučním postupům, se už několikrát stala Británie kolíbkou světového postupu.

Jedna z oblastí, kde se rozhodně nečeká na úspěch, ale jde se mu zcela naopak aktivně naproti, jsou přitom dieselové motory. A možná někoho z vás překvapí, že právě Velká Británie hostí jednou z vůbec největších značek tohoto oboru na světě.

Seznamte se se společností Perkins

Perkins je velice pokroková společnost, která vznikla v meziválečném období. Zatím co mnozí tak mohli očekávat, že budoucí motory Perkins budou vozit do pár dní lidi po celé Velké Británii, tak druhá válka dokázala zásadně změnit kurz celé firmy.

Stejně tak jako celá řada dalších technologických firem a korporátů, se také Perkins zapojila do celosvětového válečného snažení. Hlavním přínosem přitom byly právě motory, které byly dokonce vyráběny i do letadel. A to hlavně proto, že základní výrobní závody nezvládali produkční kvóty.

Rychlý rozvoj pokrokových motorů

I v této oblasti přitom pochopitelně platí to, že se motory Perkins dokázaly do svojí aktivity opřít naplno. Jenom co skončilo válečné období, tak se společnost vrátila zpátky k civilní výrobě. Zde předvedla první Perkins motor s přímým vstřikováním, čímž se dokázala dotáhnout na společnost Tatra, která tou dobou již podobné technologie uváděla na trh. Postupem času se tak motory Perkins staly doslova synonymem pro výkon, spolehlivost a precizní provedení od povrchové úpravy až do poslední dostupné součástky.

I v současnosti stále na vrcholu

Zatím co velké množství značek se trochu zázračně ukázalo na trhu a následně z něj opět zmizelo, tak jsou motory Perkins stále velkou jistotou. Dokonce dokázaly převládnout nad svými konkurenty, mezi kterými je dokonce také česká společnost Tatra motor. Hlavním důvodem velké obliby oproti celé řadě dalších značek je fakt, že se Perkins již od počátku zaměřil na široký okruh zemí, kam se rozhodl svoje produkty vyvážet na denní bázi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.