Kapénková hadice bez kompenzace tlaku 50m

Jak ve vedrech zalévat zahradu, abychom rostlinám neuškodili?

Počasí se zvolna začíná zahřívat a je pravděpodobné, že letošní parna jsou ještě před námi. Jak se v nich chovat ke svým záhonům, abychom neublížili květinám ani zelenině a přitom zachovali slušné výnosy?

Na zahrádku se s hadicí nevrhejte za pravého poledne

V době kdy vrcholí denní teploty, je rozhodně lepší nechat záhony být a nedodávat jim ze soucitu zbytečně vodu. Jednak ji rostliny nevyužijí, protože se odpaří rychleji než by ji měly šanci zpracovat a pak jim prudké zchlazení v parnu rozhodně neprospěje. Zalévejte raději brzy ráno nebo pozdě večer, kdy jsou teploty nižší a k zálivce používejte spíše odstátou vodu. Nechcete-li se tahat neustále s konvemi, dotáhněte na zeleninovou zahrádku hadici s kapkovou závlahou. U té stačí jen otevřít kohoutek a nechat pár hodin vodu odkapávat přímo k rostlinám. Ušetříte si tak spoustu námahy, ale i peněz a především stále vzácnější vody.

Které rostliny potřebují zalévat pravidelně?

Kromě zeleniny, u které se pravidelná zálivka tak nějak předpokládá, se zaměřte také na letničky a balkónovky, které spotřebují opravdu velké množství vody. S vodou byste neměli šetřit ani na kapradinách a některých trvalkách, jako například třapatkách. Poměrně nenáročné jsou pak na druhou stranu skalničky a většina ostatních trvalek. Ty sice ocení mírně vlhkou půdu, se zálivkou to však přehánět nemusíte. Aby vaše rostliny neskolily plísně a houbovité nemoci, zalévejte je vždy raději přímo ke kořenům. Právě tak funguje již zmíněná kapková závlaha. Tu můžete napojit přímo na vodovodní řad nebo prostřednictvím čerpadla pro závlahy využít vodu z nádrže na děšťovku.

Jak zalévat trávník?

Určitě jste si všimli, že v období největšího sucha trpí také tráva na zahradě. Vypálená žlutá místa nejenže hyzdí své okolí, jsou také mnohem náchylnější k chorobám a rozšíření plevelu. Při zavlažování trávníku je důležitá především pravidelnost. Z hlediska denní doby jsou nejvhodnější ranní hodiny. Trávník se tak dobře připraví na nadcházející horký den a ve srovnání s večerní zálivkou nebude tak náchylný k chorobám, které by se přes noc měly šanci ve vlhkém prostředí rozbujet. Na trávník se také nedoporučuje vodou šetřit. Zaléváte-li dešťovkou, nemáte k tomu koneckonců ani důvod. Proto mu dejte co největší množství vody. Uvidíte, že se vám v krátké době odmění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.