Zdraví především! Kvalitní pracovní oděvy vám ho pomohou zachovat

Pokud chcete podat pořádný výkon v jakékoliv práci manuálního charakteru, potřebujete se při ní cítit to nejpohodlněji. Sem tam se také vystavíte hrozbě nějaké újmy na zdraví. S oběma těmito problémy vám pomohou kvalitní pracovní oděvy. Především zdraví a bezpečnost práce je něco, kvůli čemu se specializované pracovní oblečení vůbec vyrábí. To, že vám při práci zároveň nijak nepřekáží, a naopak jí svými vlastnostmi vhodně podporuje, jsou další přidané hodnoty. Pojďme se podívat, jak můžeme pracovní oděvy rozdělovat.

Vyberte si montérky přímo určené pro vaši práci

Mezi nejběžnější druhy pracovních oděvů řadíme montérky. Jejich ochranné vlastnosti jako odolnost vůči kyselinám, náročným povětrnostním podmínkám, voděodolnost, antistatické nebo nehořlavá úprava zabezpečují při práci pocit maximálního bezpečí. Obrovskou výhodou nejen klasických montérek, ale i dalších dílů pracovního oblečení, je jejich specifikace v závislosti na tom, k vykonávání jaké činnosti jsou určení. Pro práci ve zhoršené viditelnosti nebo v noci zvolte reflexní oděvy, když je zima, oceníte speciální termoprádlo, odvádějící pot od těla a zároveň zahřívající.

Pracovní obuv proti pádu těžkých předmětů na vaši nohu

Pokud si koupíte skvělé montérky a zanedbáte pracovní obuv, bude vaše pracovní výbava nedokonalá. Obuv je mnohdy považována za ještě důležitější součást. Protože noha musí být při práci dobře chráněna, jsou pracovní boty pevné a odolné vůči pádu těžkých předmětů. Tyto ochranné vlastnosti může zvýšit ještě ocelová špička, zasazená v jinak kožené botě. Moderní trendy zároveň tlačí výrobce k co nejlepšímu odvětrávání a odvádění potu. Ne všude však kožené boty najdou ideální uplatnění, například ve vlhkých prostředích mnohem více oceníte gumovou pracovní obuv.

Nikdy nezapomínejte na rukavice

Ať už pracujete s nebezpečnými látkami typu kyselin, s ostrými předměty nebo dřevem, vždy si před prací nezapomeňte nasadit pracovní rukavice. Podle způsobu použití existují celokožené, gumové, svářecí nebo máčené v nitrilu nebo latexu. Ty vás ochrání před působením chemických látek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.