zavlazovaci system

Jak často zalévat zeleninu? A jaký způsob závlahy na to zvolit?

Každý rok se těšíte na to, až zase na jaře vysvitne slunko a vy se budete moci pustit do práce na zahradě. Pěstování zeleniny, okrasných keřů, rostlin, ovocných stromů a dalších vás naplňuje radostí ze života? Kromě radosti z výpěstků ale vyžaduje zahrada také spoustu práce a plánování. Jednou z těch prací, které na pěstování zeleniny a květin příliš nemilujeme, je zalévání. Chodit s těžkými konvemi po zahradě není ničí sen. Jak zalévat efektivně? A jak často vlastně rostliny zálivku vyžadují?

Svěřte svoji zahradu zavlažovacímu systému

Zavlažovací systémy jsou vysoce pokročilé nástroje, které vám umožní přesně řídit množství vody a živin potřebných pro různé rostliny. Pomáhají snižovat plýtvání vodou, maximalizovat výnosy a podporovat zdravý růst. Kromě toho zavlažovací systémy poskytují také účinnější způsob řízení úrodnosti půdy i půdní eroze. U zavlažovacích systémů si můžete vybrat z různých technik, jako jsou postřikovače, kapková závlaha, povrchová závlaha a podpovrchová závlaha, které vyhovují konkrétním potřebám. Zavlažovací systémy nabízejí větší flexibilitu než jiné tradiční metody a zároveň jsou nákladově efektivní. Často jde o sofistikované systémy. Jejich instalaci proto raději svěřte odborné firmě. Pokud si ale budete chtít vyměnit prasklé potrubí, s díly, které nakoupíte na e-shopu zabývajícím se závlahami zahrad, to snadno zvládnete.

Zalévejte, když je to potřeba

Tyto pokročilé zavlažovací technologie usnadňují zalévání ve správný čas a ve správném množství. Zavlažovací systémy můžete například naprogramovat tak, aby se spouštěly v určitou denní dobu podle potřeb vaší zahrady. Zavlažovací systém bude také monitorovat úroveň půdní vlhkosti, takže rostliny nikdy nebudou přemokřené nebo nedostatečně zavlažované. Dokonce můžete systém přizpůsobit potřebám konkrétních rostlin. Jaké ale jsou?

Jak často zalévat zeleninu?

Snad každý majitel zahrady má chuť si čas od času vypěstovat vlastní zeleninu. Rajčata, okurky, papriky, cibuli anebo česnek. Jak častou ale tyto plodiny vyžadují zálivku? A jak podle toho nastavit závlahový systém? Zeleninu byste měli zalévat pokud možno dvakrát denně. To znamená, že pokud je zavlažovací systém správně naprogramován, lze intervaly zavlažování nastavit tak, aby se rajčata, okurky, papriky a cibule zalévaly ráno a večer. Pravidelným a šetrnějším, ale důsledným zavlažováním zajistíte, že vaše zelenina bude mít dostatek vody pro zdravý růst. Díky zavlažovacím systémům si můžete být jisti, že se vaší zelenině dostane té nejlepší možné péče a pozornosti s co nejmenším úsilím z vaší strany.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.