strecha vazniky

Ochrana před povětrnostními vlivy

V oblasti vazníkových krovů a střech se vyplatí obrátit na spolehlivou firmu s dlouholetou tradicí, u které se můžete spolehnout na kvalitní zpracování.

Vazníky

Stavíte a čekává vás i výběr vhodné střechy a konstrukce? Oblíbená je vazníková střecha. Vazníky jsou dokonale propracované díly zajišťující střešní konstrukci. Za několik desetiletí, co se už vazníkové střechy zhotovují, pokročil jejich vývoj značně dopředu.

Jedná se v podstatě o ocelovou nebo dřevěnou konstrukci, která se vyznačuje nízkou hmotností a má za úkol přenesení zátěže střešního pláště do nosné konstrukce nebo obvodové konstrukce.

Vazníky si najdou své využití nejen při stavbě patrových domů, ale také bungalovů, domů s obytným podkrovím i domů bez obytného prostoru pod střechou. Oproti běžným druhům krovům jsou to právě vazníky, jež dokážou zastřešit téměř jakýkoliv typ půdorysu.

Dokonalá ochrana před povětrnostními vlivy

Na střešních taškách a na střešní konstrukci obecně se rozhodně vyplatí nešetřit. Jedině díky kvalitním a vhodným materiálům a vazníkům bude střecha dokonale chráněna před nepříznivými povětrnostními vlivy. Fošny o větší síle se tak postarají o stabilnější a pevnější konstrukci vaší střechy.

Vazníková střecha

Vazníková střecha a vazníková konstrukce má své nejčastější uplatnění hlavně u rodinných domů vyznačujících se nízkým sklonem střech. Jedná se o praktické a levné řešení.

Vazníkové konstrukce jsou nejčastěji ve dvou typech. Jedním z nich je estetické řešení v podobě vazníků sbíjených hřebíky. Druhým typem jsou příhradové vazníky, které jsou spojené pomocí styčníkových desek s prolisovanými trny. Druhý typ je pak modernějším a praktičtějším řešením vazníkových střech.

Vazníkový krov

Vazníkový krov se nejčastěji volí v podobě trojúhelníkových vazníků, a to především z toho důvodu, že se jedná o velice jednoduchý, moderní a designový tvar.

Velkou výhodou zkosených hran je to, že snadněji umožní pokládku střešní krytiny s maximální možnou přesností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.