Hledáte oázu zeleně přímo v centru Prahy?

Oázu zeleně v centru Prahy nabízí kouzelná Kampa – pražský ostrov, ležící v těsné blízkosti malostranského břehu a oddělený od něj mlýnskou strouhou. Mezi tipy na výlet Praha na portále venkazdyden.cz ji sice zatím nenajdete, určitě se tam však co nevidět objeví. Kampa, opředená spoustou pověstí, nemá pouze bohatou minulost. V jižní části ostrova se nachází městský park, který vznikl spojením několika bývalých šlechtických zahrad. Najdete zde olše a jasany, duby, tisy, platany, jinany i kaštany. Vezměte své děti a vydejte se na návštěvu do parku, umístěného mezi Čertovkou, starou zástavbou Malé Strany, Karlovým mostem a Vltavou. Jedná se o mimořádný prostor s ojedinělými výhledy, který uchvátí dospělé i děti.

Praha vás neláká? Co třeba Jižní Čechy!

Pokud vás neláká Praha, prozkoumejte jiné tipy na výlet, které vám portál venkazdyden.cz nabízí. Projděte si tipy na výlet Český Ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky, tipy na výlet Jižní Čechy nebo třeba tipy na výlet Jižní Morava. Možná vás zaujme nejstarší vodní mlýn v Čechách, konkrétně vodní mlýn v Hoslovicích, které leží v předhůří Šumavy v nadmořské výšce kolem 700 m. Děti bude určitě zajímat, jak takový vodní mlýn vůbec vypadá. Na prohlídce se mohou dozvědět, proč se vodní mlýny stavěly poblíž vodních zdrojů, jak se na takovém mlýně žilo, zda to byla to procházka rajským sadem, nebo těžká dřina.

Vzhůru na pískoviště

Pokud se vám na výletování zdá zatím brzo, začněte se svými dětmi co nejdříve vyrážet na dětská hřiště. Písek v pískovištích bude možná zatím ještě mokrý a studený, ale sluníčko ho určitě co nevidět prohřeje. Možná už se těšíte, až se na některém dětském hřišti Praha potkáte s přáteli, které jste od podzimu, kdy jste dětské hřiště na nějaký čas opustili, neviděli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.