ptak do klece

Jaké hračky zvolit do klece pro ptáky?

Chováte papouška, andulku anebo jiného domácího ptáka? Rádi byste mu dopřáli pestrý život a zábavu v kleci i v době, kdy jste mimo domov? Pak mu kromě nezbytého vybavení v podobě misek a napáječek na vodu pořiďte také hračky pro ptáky. Ty mu zkrátí dlouhou chvíli a nechají mu zapomenout na to, že je dlouhou dobu sám.

Každý pták si rád hraje

Hraček do klece na ptáky existuje nepřeberné množství. Vybírejte ji především v závislosti na velikosti papouška. Pokud byste například malému papouškovi pořídili hračku o velikosti plašiče ptáků, zřejmě by se jí obával. Ideální je, pokud papouškovi do klece pořídíte atrapu ptáka stejné druhu, tedy opět papouška. Rozhodně vybírejte model realisticky vyvedený v barvách. Ten bude živému ptákovi připadat jako jeho soukmenovec a nebude si tedy v kleci připadat tak sám. Kromě akrylových hraček pro ptáky, které jsou tvrdé a odolné a dlouho odolávají zvídavým zobákům malých opeřenců, se vyrábí i hračky z přírodních materiálů. Některé z nich si dokonce můžete připravit i sami doma. Vděčné jsou v tomto ohledu například rozpůlené kokosové skořápky anebo bambusové tyčky. Ptáky velmi oblíbené bývají i hračky dřevěné, které jsou kombinované s nejrůznějšími provázky, kousky kůže a dalšími materiály.

Dodejte mu odrazy a zvuk

Pro kanárka, andulku i papouška se do klece hodí také zrcátko. Buďte si jisti, že se v něm bude dlouhé hodiny pozorovat a přemýšlet, koho to vlastně vidí. Velmi praktický je také malý zvoneček, o který papoušek každým zavaděním zazvoní. Díky vzniklému zvuku nabude dojmu, že není v kleci sám a získá tak lepší životní pocit. Rozhodně také vyzkoušejte, jak bude váš ptáček reagovat na nejrůznější barevné kovové plíšky. Jeho odrazy jej mohou zaujmout, ale i polekat. Proto je raději zkoušejte v době, kdy jste s ním doma, abyste je v případě nutnosti mohli včas vyndat.

Trocha přírody v ptačí kleci

Dokonce i pamlsky pro ptáky mohou být zdrojem zábavy, pokud je zvolíte chytře. V tomto ohledu může výborně posloužit větvička z ovocného stromu nejlépe i se zbytky ovoce. Ptákům chutnají také listy salátu či pampelišky, s nimiž si také mohou hrát. Pokud máte klec s ptákem venku, umístěte do její blízkosti plašič ptáků, který odradí okolní ptactvo před nájezdy na misky vašeho opeřence.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.