FormatFactoryDSCN2548 21

Městský mobiliář vytvoří z městské části originální místo

Mnoho obcí a měst v současné době sází na originalitu a instaluje do místních částí městský mobiliář, který vyniká nejen vkusným provedením, ale také odolností.

Městský mobiliář vytvoří z každé městské části originální místo

Nezbytnou součástí každé obce jsou lavičky, které slouží k odpočinku místním obyvatelům i turistům. Jejich umístění vyžaduje jednu zásadní podmínku. Musejí být instalovány na vhodných místech.

  • S touto podmínkou souvisí ještě jedna.
  • A tou je výběr typu, který bude vkusně doplňovat okolní prostředí.

Parkové lavičky mají celou řadu podob. Jejich základní vlastností musí být vysoká odolnost nejen vůči povětrnostním vlivům, ale také vůči řádění vandalů.

  • Proto se parkové lavičky většinou vyrábějí z vysoce odolného smrkového dřeva.
  • Tento prvek je doplněn kovovou konstrukcí.

Lavičky ale nemusejí být pouze smrkové. Vhodným materiálem je také akát, modřín nebo některý z druhů tropického dřeva. Povrchová úprava se řeší lazurovacím lakem nebo je možné použít krycí barvu. Pro zvýšení odolnosti slouží napouštěcí oleje.

  • Parkové lavičky mohou být také pevně ukotveny do země.

Městský mobiliář – květináče

Vhodným a velice vkusným prvkem městského mobiliáře jsou květináče. Vnášejí nezbytnou zeleň i do míst, která by jinak byla šedivá a fádní. Tento zdánlivě drobný prvek může tedy zásadním způsobem změnit ráz vaší obce. Městský mobiliář květináče se vyrábějí ve dvou základních variantách.

  • Dubový květináč kónusového tvaru – tento tvar se velice dobře vyjímá na větších náměstích, kde je možné umístit několik těchto prvků v pravidelných řadách anebo vytvořit zajímavou asymetrii.
  • Druhou možností jsou čtyřhranné květináče. I s těmi lze vytvořit zajímavé kreace. Sestavit je například tak, že vytvářejí dojem zajímavé stavebnice. Součástí květináčů je pozinkovaná vložka, která zvyšuje jejich odolnost.

Litinové pouliční lampy

Večerní osvětlení je důležitým prvkem pro zvýšení bezpečnosti měst a obcí. Nemusí ale jít pouze o světelný prvek. Díky širokému výběru je možné vytvořit z osvětlení prvek, který dodá zajímavý vzhled parkům i městským uličkám. Jednou z možností jsou litinové pouliční lampy, které svým nostalgickým vzhledem dodávají chodcům klid a pohodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.