Domácí zdravotní péče v rámci zdravotního pojištění

Domácí zdravotní péče není určena výhradně pro seniory, i když ti tvoří většinu pacientů specializovaných agentur. Domácí zdravotní péče bývá indikována při poúrazových stavech, po operacích nebo v rekonvalescenčním období, kdy už není nutné, aby pacient setrvával v nemocničním zařízení, ale stále ještě vyžaduje určitá ošetření. V případě, že domácí zdravotní péči doporučí a předepíše ošetřující lékař, je tato péče plně hrazena z klasického zdravotního pojištění, pacient nic nedoplácí.

Jaké služby od domácí zdravotní péče můžete využít?

Začneme úplně od začátku. Klasické převazy ran, aplikování injekcí a ošetřování dekubitů. Domácí zdravotní péče však velmi pokročila a při splnění požadavků na specializaci ze strany nemocnic a zdravotních pojišťoven mohou agentury zajišťovat i domácí parenterální výživu, domácí umělou plicní ventilaci a například fyzioterapii. Některé z agentur nabízejí i doplňkové služby jako je zapůjčení zdravotních pomůcek nebo třeba převozy sanitkou.

Domácí zdravotní péče v rámci zdravotního pojištění

Na koho se obrátit? Podle čeho agenturu domácí zdravotní péče vybrat?

Předně byste si měli vybrat agenturu v krátké dojezdové vzdálenosti. Aby u vás sestřička v případě potřeby do půl hodiny mohla být. Doporučení vám může dát právě ošetřující lékař nebo někdo z vašeho okolí. Osobní reference jsou vždycky nejvíc. Dále by měla mít agentura smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou a zajišťovat veškeré služby, které konkrétní pacient v rámci domácí zdravotní péče potřebuje. Špičkou v oblasti domácí zdravotní péče je agentura ProCare Medical, která sídlí v Praze, ale pobočky má i v Hradci Králové, v Liberci a v Brandýse nad Labem. Protože mají ve svém týmu kvalifikované sestry a lékaře, jsou certifikovaným subjektem i pro domácí umělou plicní ventilaci. Pro své klienty zajišťují i domácí fyzioterapii a převozy sanitkami. Díky nim mohou stonat v pohodlí domova i pacienti, u nichž byste se na to ani neodvažovali pomyslet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *