investicni skupina

Česká investiční skupina DRFG Davida Rusňáka staví logistické haly ve Wroclavi s předním evropským developerem Frontier

Společnost DRFG spustila strategickou investiční spolupráci s anglicko-polským developerem Frontier Estates, který se přes 20 let specializuje na výstavbu komerčních nemovitostí po celé Evropě. Předmětem spolupráce je kolektivní financování a development SBU (Small Business Units) nemovitostí v nejvýznamnějších obchodních oblastech napříč Polskem. Skupina tak pokračuje v úspěšné expanzi na poli investičních spoluprací v oblasti developmentu.

Momentálně probíhá výstavba prvního projektu ve Wroclavi o velikosti bezmála 10 000 m2 pronajímatelné plochy separovaných do dvanácti jednotek. Nachází se na perfektně lokalizovaném místě vedle klíčové dálnice A4 spojující důležitá polská města v jižní části země. Dokončení projektu je naplánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

Další dva projekty jsou ve fázi příprav a nacházejí se ve městech Poznaň (cca 8 000 m2) a Zabrze (12 000 m2). Jejich finální realizace se předpokládá do konce následujícího roku.

Tři projektu v součtu tržní hodnoty 30 milionů EUR

Tyto tři projekty mají úhrnně velikost okolo 30 000 m2 pronajímatelných ploch a tržní hodnotu více než 30 milionů EUR.

Pro příští rok jsou připravovány další tři projekty v Poznani, Gdaňsku a Varšavě s celkovou rozlohou 50 000 m2 a celkovou tržní hodnotou ve výši téměř 60 milionů EUR. Logistiku a výše zmíněný trh SBU v Polsku Rusňákova DRFG považuje za vysoce perspektivní. Primárním důkazem je zejména velmi vysoký zájem o takový produkt ze strany nájemců a pak také výrazně vyšší nájemné než u velké logistiky.

V minulém roce polský trh průmyslových nemovitostí zaznamenal několik rekordů:

  1. rekordně vysokou poptávku,
  2. rekordně nízkou míru neobsazenosti,
  3. a rekordní počet dokončených nových projektů.

V segmentu investic se jedná o nejvíce poptávaný sektor, který zaujímá více než polovinu realizovaných transakcí, přičemž v letošním roce se předpokládá další významný růst zejména z titulu mimořádné poptávky ze strany rostoucí polské e-commerce.

Autor: Michal Pecka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.