Jak ušetřit za benzín?

Ceny pohonných hmot šplhají stále vzhůru a řidičům nezbývá nic jiného než při platbě za benzín sáhnout hlouběji do peněženky. Spotřebu pohonných hmot ovlivňuje styl jízdy, a tak někteří řidiči utrácejí za benzín víc, než je ve skutečnosti nutné.

V první řadě se zamyslete nad tím, co vše v autě vozíte. Pokud máte v kufru spoustu věcí, které aktuálně nepotřebujete, ale prostě nemáte čas, abyste je z auta vyndali, tankujete častěji než byste ve skutečnosti museli. Každý kilogram navíc zvyšuje spotřebu pohonných hmot.

benzín

Stejně tak za benzín moc neušetříte, jezdíte-li stylem brzda plyn a plynulá jízda vám nic neříká. Naučte se více předvídat, k semaforům dojíždějte setrvačností.

Na spotřebu paliva mají vliv také pneumatiky. Jízda na podhuštěných gumách se vám může prodražit a stejně je to i se vzorkem na pneumatikách. Sjeté gumy rovná se větší spotřeba.

Ušetřit můžete i na benzínkách. Stačí, když budete čerpání benzínu trošku plánovat. Netankujte teprve, když vás upozorní kontrolka v autě, ale nákup benzínu naplánujte s předstihem. Benzín bývá obvykle dražší na začátku prázdnin, víkendu nebo v podvečer státních svátků. Pokud tedy nechcete na benzínce nechat větší částku, než musíte, těmto termínům se vyhněte obloukem.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: supakitmod).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.