Výškově stravitelný podvozek

Pokud patříte k tuningovým nadšencům, sami moc dobře víte, kolik možností dnešní doba nabízí. Jednou z variant, jak pozvednout design vašeho plechového miláčka je jednoznačně snížení výšky vozidla. Díky tomu skvěle vyniknou především kola, která budou vypadat mnohem větší a zároveň dostane celé vozidlo sportovnější look.

Způsobů jak dosáhnout snížení podvozku je samozřejmě více. Pokud vynecháme nepříliš efektní seříznutí pružin, přichází na řadu jejich výměna. Naprosto ideálním řešením jsou však sestavy, které kromě příslušných pružin obsahují také tlumiče a další nezbytnosti.

Proč vybrat stavitelný podvozek?

Snížení vozidla samozřejmě není pouze designovou záležitostí. Pokud je snížení dobře provedeno, mohou se výrazně zlepšit jízdní vlastnosti vozidla, zejména se pak můžete těšit na lepší stabilitu v zatáčkách. Zároveň však následně může nastat problém s náročnějším terénem, který kvůli nižšímu podvozku může být naprostým tabu.

vyskove stavitelny podvozek peugeot 307 3a c ta technix1

Typy stavitelných podvozků

Výškově stavitelný podvozek vám umožní variabilně nastavovat snížení či zvýšení vozidla, je ovšem potřeba počítat také s tím, že jsou tyto podvozky obecně tužší a jízda tedy nemusí být příliš komfortní. Vybrat si ale můžete také sady, které umožňují upravit výšku podvozku a zároveň také jeho tuhost. Tuto možnost nabízejí například špičkové stavitelné podvozky TA Technix DEEP, regulovat si díky nim můžete nejen výšku vozidla, ale máte také možnost plynulého nastavení tuhosti tlumiče.

Jelikož je ovšem cena tuhostně i výškově stavitelných podvozků poměrně vysoká, pro spoustu uživatelů je pořád ještě jasnou volbou klasický výškově stavitelný podvozek. Při jejich výběru je samozřejmě velice důležité se zaměřit na kvalitu všech komponentů. Všechny části by měly mít potřebnou povrchovou úpravu, která zabrání mechanickému poškození i korozi. Mezi nejpopulárnější značky můžeme vyzdvihnout především stavitelné podvozky AP Sportfahrwerke nebo již zmíněný TA Technix a Tuningart.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *