praskove lakovani

Víte, co je práškové lakování?

Práškové lakování poskytuje lepší výkon než klasické mokré barvy. Nátěr je mnohem odolnější vůči odštěpování, poškrábání a dalšímu opotřebení kvůli tepelnému spojení během vytvrzování a možnosti nanášení v silnějších vrstvách. Tyto barvy jsou fyzicky houževnatější a práškové lakování poskytuje vynikající retenci barev. Mnoho zkušeností s práškovým lakováním má třeba Prášková lakovna COLOR STEEL s.r.o.

Prášková lakovna COLOR STEEL s.r.o.

Prášková lakovna COLOR STEEL s.r.o. sbírá své zkušenosti z oboru již od roku 2005. Zabývá se výhradně komerčním práškovým lakováním objemných sérií i menších kusových zakázek. Díky tomu je specializovaným odborníkem ve svém oboru, který nepodceňuje korozní testy. Z hlediska trvanlivosti je práškové lakování nepřekonatelné. Vytváří velmi silnou přilnavou povrchovou úpravu, která oproti průměrné vrstvě barvy vydrží mnohem déle. Je vysoce odolné vůči UV záření ze slunce nebo vlhkosti ve vzduchu a efektivněji si zachovává svoji pevnost a barvu.

Rozdíly mezi práškovým a běžným lakováním

Práškové lakování nepotřebuje rozpouštědlo, které by udržovalo v tekuté formě části plniva a pojiva. Práškové lakování se totiž vytvrzuje za tepla a nanáší se elektrostaticky. Prášek má více textury než tekutý nátěr a na okrajích je zaoblenější. K měření tloušťky filmu slouží speciální měřidla – tloušťkoměry. Práškové lakování poskytuje mnoho výhod, které konvenční barva neposkytne.

Výhody práškování lakování

  • Práškové barvy vytvářejí silnější vrstvu, aniž by stékaly, jako tekuté barvy.
  • Průmyslovým odvětví dá spoustu speciálních efektů, které se jinak nevytvoří.
  • Mezi vodorovně potaženými a vertikálně potaženými službami není rozdíl.
  • Lze využít celý povlak bez plýtvání práškem a recyklovat nástřik laku.
  • Výrobní linky na práškové lakování produkují méně nebezpečného odpadu.
  • Práškové povlaky vypouštějí téměř nulové těkavé organické sloučeniny – látky.

Trvanlivost práškových barev

I když i práškové barvy postupem času degradují jako klasické nátěry, obvykle však vydrží až 10 let, v závislosti na použitých ochranných nátěrech. Degradace je přirozený proces. Na produktech vystavených přímému slunečnímu záření začnou UV paprsky rozkládat částice a barvy časem vyblednou. Povrch může mít lesk, mat, pololesk i polomat a hladký či strukturní povrch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.