Seznamte se s řezáním vodním paprskem

CNC stroje dnes zastanou spoustu různých prací, mezi které pochopitelně patří také řezání. Velmi moderní jsou například CNC laserové řezací stroje, které zvládnou pracovat ve vysoké přesnosti a používají se nejenom na řezání kovů, ale také jiných materiálů. Firma Awac pak nabízí kromě prodeje CNC strojů také řezání vodním paprskem, což je metoda, která určitě stojí za přiblížení.

Práce vodního paprsku

Awac se věnuje řezání vodním paprskem ve 3D, kdy jsou eliminovány úkosy. Hovoříme o velmi moderní metodě, která umožní nařezání spousty kusů v krátkém čase a také vysokou přesnost. Řezání vodním paprskem Praha, to je činnost, která si najde své využití v nejrůznějších oblastech, od elektrotechniky a stavebnictví, až po reklamu či lehký průmysl. Awac ovšem realizuje také řezání vodním paprskem v Brně nebo řezání vodním paprskem Plzeň. Kromě řezání kovů a dalších materiálů, je možné také řezání dlažby vodním paprskem.

Ale pojďme k samotné metodě řezání s pomocí vodního paprsku. Základem je velmi vysoký tlak vody, jehož hodnoty mohou dosahovat až více než 6000 barů. Zdrojem tlaku jsou zde specializovaná čerpadla, která se mohou lišit jednak průtokem vody, ale také svým výkonem.

Řezací hlava takového CNC stroje je zakončena tryskou, z níž může proudit čistá voda, to v případě, že se jedná o poddajné materiály, nebo voda s přidaným abrazivem, pro řezání tvrdších a odolnějších materiálů. CNC řezací stroje dnes umožní velmi vysokou přesnost a čistý řez, a neplatí to zdaleka jen pro ty laserové.

Řezání vodním paprskem Plzeň je řízeno počítačem, kdy je vždy nastaven určitý program. Díky takovému programování je možné realizovat rovněž nejrůznější tvarové řezy vysoké složitosti. Dalším z plusů řezání vodním paprskem je nepochybně i to, že daný materiál není namáhán tlakem a deformován.

Laser a servis

Kromě této metody nabízí Awac CNC lasery a produkty řezané laserem. Nechybí samozřejmě ani opravy CNC strojů a servis CNC strojů zákazníkovi na míru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.