sazava mapa1

Rádi si užíváte pozdravu „ahoj“ a klidné vody? Pak rozhodně vyrazte na Vltavu

Vodáctví a české země jdou rozhodně k sobě. Vodácký pozdrav „ahoj“ se u nás ujal již v době, kdy voraři plavili dřevo z hor většinou po neklidných řekách s prudkým spádem. My si dnes ale můžeme užít i mnohem klidnější řeky. Mezi dvě nejoblíbenější české řeky patří Berounka a věčná Vltava, o které pěl své ódy již Bedřich Smetana.

Vodácká dálnice Vltava

Na Vltavě je vody vždycky dost. Je to taková vodácká sázka na jistotu. Na druhou stranu na ní chce každý, takže na soukromí zapomeňte. Zase si ale dosytnosti užijete nejoblíbenější vodácký pozdrav. O dostatek vody se ve Vltavě stará kaskáda přehrad Lipno I a Lipno II. Chcete-li si Vltavu užít tak trochu komorněji, vypravte se na ní mimo hlavní sezónu. Užijete si krásnou řeku s minimem lidí, ale zato dostatkem jezů a peřejí. V okolí řeky budete moci obdivovat velké množství historických památek. Pokud máte čas jen na krátký úsek řeky, rozhodně vsaďte na ten v okolí Českého Krumlova. Ten si samozřejmě prohlédněte také suchou nohou, stojí to za to. I za Českým Krumlovem, kde pouť většiny vodáků již končí, ale Vltava nabízí krásné výhledy. Jedním z nich je například monstrózní skalní stěna s hradní zříceninou nazvanou Dívčí kámen. Máte-li rádi sázku na jistotu, projděte si ještě před vyplutím sjízdnost řek a vašemu výletu už nic v cestě stát nebude.

Sázava, ta hned po Vltavě

Druhá nejoblíbenější česká řeka je Sázava. Její meandry brázdí v létě také velké množství vodáků. Ta sice nabízí téměř 200 splavných kilometrů, některé úseky jsou však splavné jen na jaře či v létě po větších srážkách. Proto si předem jejich sjízdnost ověřte. Nevíte-li, kam se obrátit, kontaktujte půjčovnu lodí Sázava. Rádi vás o sjízdnosti řeky informují.

Písečná kráska Lužnice

Lužnice se může pochlubit nejen svými písečnými meandry, ale také přítomností bývalých pískoven v okolí řeky. Právě ty nabízí výborné podmínky pro plavání. Budete-li mít štěstí na dostatek vody, rozhodně se vydejte až na Rozvodí a z něj po Staré řece, tedy původním korytem řeky. Krásná příroda za to rozhodně stojí. O vaše pohodlí i lodě se postará půjčovna lodí Lužnice. Rozhodně tedy není nutné mít loď vlastní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.