Jaké jsou hlavní účinky antioxidantu astaxanthinu?

Pokud i vy chcete tělu dodat přírodní antioxidanty, doporučujeme vyzkoušet astaxanthin od společnosti Bonaloka. Astaxanthin je látka, která může vznikat přírodním, ale také syntetickým procesem. Přírodní produkce je mnohem více prověřena a je také šetrnější k životnímu prostředí. Přírodní výroba je realizována v naprosto čistém laboratorním prostředí a využívá k produkci řasy. Syntetická výroba využívá ropné deriváty a rozhodně není tak ekologická. Ani bezpečnost uměle vytvořeného karotenoidu není zcela jednoznačně prokázána. Navíc přírodní astaxanthin je podle ověřených studií 20 – 50x silnější než astaxanthin syntetický.

Kde se vyskytuje nejvíce astaxanthinu?

  • V řasách
  • V korýších
  • V lososech

·        Také peří plameňáků získává svou barvu díky astaxanthinu. Odbourávání volných radikálů

Hlavním pozitivním přínosem antioxidantu astaxanthinu je nepochybně jeho schopnost bojovat s volnými radikály, které mají na svědomí nepříznivé reakce v organismu. Volné radikály mají negativní dopad na strukturu buněk i komplexních tkání a mohou být hlavní příčinou nejedné choroby, často i velmi závažné.

·        Výživové doplňky

Ve formě výživových doplňků je astaxanthin naprosto bezpečný. Pozitivně ovlivňuje mimo jiné celý kardiovaskulární systém. Pokud ho budete pravidelně a přiměřeně konzumovat, posílíte svou obranyschopnost vůči nežádoucím mikroorganismům a virům. Tento antioxidant je možné zařadit do jídelníčku jako superpotravinu.

·        Protizánětlivé účinky

Astaxanthin obsažený ve sladkovodní řase Haematococcus pluvialis, který můžete mimochodem konzumovat přímo ve svém oblíbeném jídle, má rovněž protizánětlivý efekt a pomáhá předcházet vzniku a omezit rozvoj některých degenerativních chorob.

·        Kosmetika

V kosmetickém průmyslu se tento přírodní antioxidant užívá zejména ve spojení s omlazujícími procedurami, skvěle regeneruje, vyživuje a zjemňuje pokožku. V současnosti jej využívá i velká část světových gigantů kosmetiky.

·        Pro zvířata

Nejen člověk ocení přínos astaxanthinu jako výživového doplňku. Pro své blahodárné účinky se přidává také do krmiv pro zvířata, zejména pro kočky, psy, koně či rybičky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.