Jaké jsou hlavní účinky antioxidantu astaxanthinu?

Pokud i vy chcete tělu dodat přírodní antioxidanty, doporučujeme vyzkoušet astaxanthin od společnosti Bonaloka. Astaxanthin je látka, která může vznikat přírodním, ale také syntetickým procesem. Přírodní produkce je mnohem více prověřena a je také šetrnější k životnímu prostředí. Přírodní výroba je realizována v naprosto čistém laboratorním prostředí a využívá k produkci řasy. Syntetická výroba využívá ropné deriváty a rozhodně není tak ekologická. Ani bezpečnost uměle vytvořeného karotenoidu není zcela jednoznačně prokázána. Navíc přírodní astaxanthin je podle ověřených studií 20 – 50x silnější než astaxanthin syntetický.

Kde se vyskytuje nejvíce astaxanthinu?

  • V řasách
  • V korýších
  • V lososech

·        Také peří plameňáků získává svou barvu díky astaxanthinu. Odbourávání volných radikálů

Hlavním pozitivním přínosem antioxidantu astaxanthinu je nepochybně jeho schopnost bojovat s volnými radikály, které mají na svědomí nepříznivé reakce v organismu. Volné radikály mají negativní dopad na strukturu buněk i komplexních tkání a mohou být hlavní příčinou nejedné choroby, často i velmi závažné.

·        Výživové doplňky

Ve formě výživových doplňků je astaxanthin naprosto bezpečný. Pozitivně ovlivňuje mimo jiné celý kardiovaskulární systém. Pokud ho budete pravidelně a přiměřeně konzumovat, posílíte svou obranyschopnost vůči nežádoucím mikroorganismům a virům. Tento antioxidant je možné zařadit do jídelníčku jako superpotravinu.

·        Protizánětlivé účinky

Astaxanthin obsažený ve sladkovodní řase Haematococcus pluvialis, který můžete mimochodem konzumovat přímo ve svém oblíbeném jídle, má rovněž protizánětlivý efekt a pomáhá předcházet vzniku a omezit rozvoj některých degenerativních chorob.

·        Kosmetika

V kosmetickém průmyslu se tento přírodní antioxidant užívá zejména ve spojení s omlazujícími procedurami, skvěle regeneruje, vyživuje a zjemňuje pokožku. V současnosti jej využívá i velká část světových gigantů kosmetiky.

·        Pro zvířata

Nejen člověk ocení přínos astaxanthinu jako výživového doplňku. Pro své blahodárné účinky se přidává také do krmiv pro zvířata, zejména pro kočky, psy, koně či rybičky.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *