Jaké je hlavní rozdělení online marketingu

Pokud jste si založili vlastní stránku nebo e-shop, museli jste se také seznámit s několika pojmy, bez kterých by váš projekt nebyl navštěvovaný. Například jste museli zvládnout SEO, tedy optimalizaci pro vyhledávače, díky čemuž se octnete na prvních místech ve výsledcích vyhledávání. Také jste se museli ztotožnit s online marketingem, což je souhrnné označení pro propagaci produktu, služeb nebo jiných aktivit v prostředí internetu. Konkrétně online marketingem se pojďme chvilku zabývat.

V rámci internetového marketingu se stanovují marketingové cíle, k jejichž splnění se využívají vhodné marketingové kanály, nástroje nebo také vhodné postupy. Marketingovým cílem obvykle bývá například rozšířit podvědomí o značce, také zvýšit návštěvnost webové stránky nebo získat nové zákazníky či zvýšit konverzní poměr. Bohužel v dnešní době si mnozí lidé myslí, že jsou na online marketing odborníci, protože jim přijde tento obor na první pohled zcela jednoduchý. Jenže ono to není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Pokud vám online marketing nic neříká, je dobré se svěřit do rukou odborníkům, aby váš projekt měl brzy nějakou odezvu, případně e-shop aby měl brzy vysoké tržby. Doporučujeme třeba firmu Wepromo s.r.o., která se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti internetového marketingu a public relation.

Nicméně pokud se o online marketing trochu zajímáte, čtěte dál. Máme pro vás informaci o tom, jak se rozděluje online marketing.

Rozdělení online marketingu

  • Inbound marketing
  • Outbound marketing

Rozebírání rozdělení

Co se týče inbound marketingu, jeho nejdůležitějším úkolem je dlouhodobé formování a také podpora vztahu s potencionálními zákazníky. K tou se obvykle využívá nejrůznější obsah, který zákazníka baví nebo o který se zajímá. Součástí tohoto druhu marketingu je obsahový marketing.

A outbound marketing? Jedná se o typ marketingu zaměřujícího se na efektivní propagaci samotného produktu, případně služby.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.