178798 19124170341

Kupujeme nový nábytek. Jaké jsou naše nákupní zvyky?

Když už se jednou do nákupu nábytku dáme, snažíme se vybrat takový, který nám vydrží pokud možno celý život anebo alespoň co nejdelší dobu. Nákup nábytku v českých domácnostech není něčím, co bychom dělali každý den, a proto si s jeho výběrem obvykle dáváme na čas. Přesto je často výsledkem nákup méně kvalitních kusů z lamina a dalších levných materiálů.

Jak často vyměňujete doma nábytek?

Podle posledních průzkumů se interiér v českých domácnostech obměňuje v průměru jednou za pět let. Při výběru nového nábytku prochází většina Čechů nejprve slevové akce a hledá výhodné nabídky online. Teprve poté se koná návštěva kamenného obchodu s nábytkem. Nábytek na míru vyrobený přímo od truhláře nejlépe z masivního dřeva je dnes opravdu finančně náročnou záležitostí, kterou si může dovolit stále méně lidí. A dokonce i to, kteří si ji dovolit mohou, se raději zamyslí nad tím, zda si nepořídit nábytek již vyrobený, který je vyjde mnohonásobně levněji. Řetězce a obchody zabývající se prodejem nábytku totiž mohou svým zákazníkům nabídnout mnohem nižší ceny především díky tomu, že je nábytek vyráběn ve velkých sériích, zatímco truhlář musí každou jednotlivou skříňku vyrobit zvlášť.

Nakupujete nábytek na internetu?

V online prostředí lze narazit na drobné obchodníky s nábytkem, ale i zavedené online e-shopy se širokým sortimentem, které krom nábytku dokážou nabídnout i spoustu dalších doplňků a nezbytných věcí do domácnosti. Seženete u nich prakticky vše od drobných poliček po velké sedací soupravy a často lze využít také výhodné akce na dopravu zdarma. Ještě předtím, než se ale pustíte do nákupu nábytku přes internet, byste měli mít jasno v tom, co vlastně potřebujete a jaké rozměry, barvu a tvar by nový kus vašeho vybavení měl mít. Není nic horšího a pracnějšího než vracet rozměrné křeslo, které se vám nevejde do obývacího pokoje.

Vyzkoušejte si vše v kamenné prodejně

Ideální situace nastává, pokud máte možnost stejný kus nábytku, který chcete koupit online, vyzkoušet předem v kamenné prodejně. Ještě předtím, než spustíte celý složitý proces nákupu a dopravy se můžete ujistit, že je konkrétní kus nábytku opravdu dostatečně pohodlný a můžete si ověřit jeho rozměry či barevný odstín. Díky tomu pak přes internet nekupujete zajíce v pytli a víte, že nábytek následně nebudete muset vracet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.