Jak řešit dluhovou past? Postavte se co nejdříve k problému čelem

Se zadlužením má zkušenost většina českých spotřebitelů. Podle údajů z loňského podzimu dlužily domácnosti dohromady více než bilion korun a zhruba polovina z nich měla problém tyto závazky splácet. Ne vždy jsou tyto problémy přitom způsobené jen nezodpovědností dlužníka, příčinou mohou být i různé ekonomické komplikace, ztráta zaměstnání nebo nečekané problémy v rodině.

Dluhů se lze zbavit legálně

Co v takové situaci dělat? Základní pravidlo zní, že je vždy lepší řešit dluhy co nejdříve. Důvodem není jen osobní klid, který tak získáte. Můžete tak ale ušetřit spoustu peněz nebo dokonce i zachránit váš majetek.

zaruka-kvality1

Pokud jste se dostali do situace, že už nejste schopni věřitelům splácet, tak je pro vás nejlepším možným řešením oddlužení. Jedná se o státem řízený proces, v rámci kterého se můžete dluhů zbavit legálním způsobem.

Skončí období strachu

I v rámci oddlužení budete muset dluhy splácet. Insolvenční správce ale dohlédne na to, aby vám každý měsíc zůstaly peníze na základní životní potřeby. Pokud budete zbytek příjmů, obvykle po dobu pěti let, poctivě posílat věřitelům a uhradíte alespoň 30 procent závazků, bude vám zbytek dluhu odpuštěn.

V okamžiku, kdy soud oddlužení schválí, se navíc zastaví všechny probíhající exekuce a vaše dluhy se přestanou úročit. Skončí tak období, kdy budete žít ve strachu, kam až váš dluh nabobtná a zda kvůli tomu nepřijdete i o domov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *