Zánět dásní je skrytý nepřítel. Jak poznat, že ho máme?

Zánět dásní patří mezi jedny z nejzákeřnějších nemocí ústní dutiny. Proč? Rozvíjí se nenápadně, ale důsledky můžou být fatální. Zánět dásní může postupně přejít v paradentózu. Při neléčení má pak na svědomí třeba i viklající zuby. Nemoc ale nemusí zajít tak daleko. Nutné je odhalit zánět dásní včas a nezavírat před problémem oči!

Oteklé a zarudlé dásně věští problém!

Jsou vaše dásně růžovější než obvykle a jsou nateklé? Může jít o jedny z příznaků začínajícího zánětu dásní. Takovéto příznaky nikdy nesmíme podceňovat. Nejlepší je vyhledat odborníka! Podobně může být signálem i brnění zubů nebo pobolívání dásní. Jestliže se nám usazuje jídlo neustále mezi zuby, musíme také zbystřit! I za tímto jevem může stát zánět dásní!

Krev v umyvadle je výstražné znamení!

Čistíte si zuby klasickým kartáčkem a do umyvadla při tom plivete kapky krve? Je potřeba pořádně zbystřit. Toto je jeden z nejčastějších příznaků zánětu dásní. Podobně můžou reagovat i mezizubní prostory při čištění dentální nití nebo mezizubním kartáčkem. Někteří z nás se krvácení zaleknou a dásně raději nečistí, aby je zbytečně nepodráždili. To je ale špatně! Krvácení je způsobené zánětem, kdy je tkáň překrvená a i na slabý podnět reaguje krvácením. Zbavíme se ho jedině tak, že zuby pořádně vyčistíme.

Zánět odhalí včas zkušený stomatolog!

Jistotu, že zánětem dásní netrpíme, získáme jen po vyšetření u specialisty.  Ten navíc dokáže případný zánět i účinně léčit. Neměli bychom proto zapomínat na pravidelné návštěvy jak stomatologa, tak dentální hygieny. Na klinice Mediestetik provádí dentální hygienu lékař. Odborník naše zuby důkladně vyčistí a zároveň provede prohlídku, aby mohl případně upozornit na nemoci chrupu nebo třeba hrozící kazy. Tvrdé usazeniny odstraní ultrazvukem a pomocí pískování pak naše zuby zbaví i měkkých usazenin. Dentální hygienu bychom měli zařadit do svého diáře každého půl roku!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.