Jak bojovat s úzkostí? Jednou z možností je o tom mluvit

Úzkost není jenom obyčejná emoce. A není stejná jako strach. Bylo by mylné je zaměňovat. Ovšem je pravdou, že stejně jako strach, může i úzkost dohnat člověka k takovým scénářům, které jsou velice černé. I proto je klíčové se naučit s úzkostí vypořádat, ať už s pomocí terapeuta online, nebo pomocí bylinek.

Máte pocit, že vás úzkost sužuje? Trápí vás věčně bušící srdce, neklid, také neutuchající třes? Naučte se nepříjemný pocit překonávat dřív, než dojde k oněm zmiňovaným černým scénářům.

Návštěva psychoterapeuta jako to nejlepší řešení

Jak už bylo zmíněno, jedním ze způsobů, jak s úzkostmi bojovat, je začít o tom mluvit. Návštěva psychoterapeuta však nemusí probíhat fyzicky, dnes jsou psychoterapie online, což je pohodlnější řešení. Člověk navíc už nenachází výmluvy, proč odborníka nenavštívit.

Je také skvělé, že se téma chození k psychologovi a psychiatrovi stává tak rozebírané i mezi influencery a celebritami. Stále více se poukazuje na to, že chození k odborníkům je správné. A nemusí být důvodem jenom úzkost, ale i věčná nerozhodnost nebo pocity smutku.

Hlavně zhluboka dýchat

Pokud zrovna nemáte odborníka na drátě, nabízí se otázka, jak s úzkostí bojovat i v takovém případě. Nechcete přece, aby vás naprosto obklopila. Pomoc se ale nabízí formou dechu. Stačí zhluboka dýchat a dojde k celkovému uvolnění těla. Stimuluje se tím bloudivý nerv a nesnesitelný pocit se co nevidět vytratí.

Vsaďte na sílu přírody

Doporučuje se také sázet na přírodu. Konkrétně na bylinky, které člověka umí uklidnit. Ať už máme na mysli levanduli, meduňku nebo chmel či kozlík, odvary nebo čaje z nich připravené nejsou v době panující úzkosti nebo smutku ničím, nad čím byste měli mávnout rukou. Na sílu přírodu sázely už i naše babičky, mnohé z nich na bylinky sází i dnes.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.