asvaganda

S nastartováním organismu po zimě pomůže ašvaganda

Ašvaganda je hlavní bylinkou ajurvédy. Známa je také pod názvy indický ženšen anebo v českém překladu vitánie snodárná. A právě sny a kvalitní spánek, je tím, co od ašvagandy rozhodně můžeme čekat. Co dalšího nám může přinést?

Adaptogen bez negativních účinků

Adaptogeny jsou látky, které pomáhají tělu snáze překonávat nepříznivé období života. Může jít o důsledky stresu, přepracování anebo jen chladné roční období, které nám přivodí nepříjemné stavy. Ašvaganda je mimo jiné také ceněným afrodiziakem, které zároveň podpoří funkci reprodukční soustavy. Na pomoc ji můžete povolat také v případě, že vás trápí snížené libido anebo třeba máte potíže s otěhotněním. Ašvaganda je vhodná pro muže i ženy a její účinky jsou využívány již po tisíciletí. Navíc je možné ji sehnat za poměrně nízkou cenu. Podobně jako guaranu, která je dalším známým adaptogenem.

Přírodní stimulant guarana

Guarana je obvyklou součástí některých energetických nápojů. Tato bylinka původem z jižní Ameriky totiž obsahuje téměř šestkrát více kofeinu než káva. Ten se z ní navíc uvolňuje postupně po dobu několika hodin od konzumace. V jejím případě vás tedy nečeká raketový příliv energie jako u kávy, ale spíše pozvolné nabíhání a celodenní zásoba. Ti, kteří ji vyzkoušeli, si bez guarany již nedokážou představit svůj život, přestože na guaraně nevzniká závislost jako na kávě.

Více energie a méně tuků

Guarana nastartuje metabolické procesy v těle tak, že se budete cítit plni energie a vitality. Zrychlený metabolismus ale může vést k dalšímu pozitivnímu účinku, k hubnutí. Hormonální aktivita, kterou guarana vyvolá, totiž podpoří spalování tuků na energii. Pozorovat můžete také zvýšenou srdeční činnost. Pokud to s guaranou přeženete, pomůže vám opět stará známá ašvaganda.

Ašvaganda a guarana téměř pro všechny

Pokud to nepřeženete s množstvím, nemá ašvaganda ani guarana nežádoucí účinky. Je ale na místě vyhnout se oběma těmto bylinkám, pokud kojíte anebo jste těhotná žena. Ašvaganda není doporučována ani dětem. Poradit se s lékařem je na místě, pokud trpíte nízkým krevním tlakem anebo máte nějakou formu autoimunitního onemocnění. Ašvaganda je na druhou stranu skvělým prostředkem pro povzbuzení organismu v zimě. Jednou z příčin únavy především v zimním období může být i nedostatek vitamínu D. Jestliže ale přemýšlíte nad tím, jak doplnit vitamín D, raději se zaměřte na nenáviděný rybí tuk anebo tabletky, které jednoduše polknete a zapijete vodou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.