Pripravte svuj dum na elektromobilitu ve trech krocich

Připravte svůj dům na elektromobilitu ve třech krocích

Připravit dům na elektromobilitu není nic jednoduchého. Proto jsme pro vás připravili tento návod, který vás transformací provede.

Výměna klasického automobilu za elektromobil je poměrně složitá. Abyste jej mohli bez problémů používat, budete tomu muset přizpůsobit i celou vaši domácnost. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak připravit váš dům na elektromobilitu.

Vhodné místo

Domácí nabíjení elektroauta vám nezabere příliš mnoho prostoru. I přesto je ale dobré si předem určit, kde vlastně budete váš elektromobil nabíjet. Nejjednodušším řešením je garáž. Jestliže žádnou nemáte, můžete sáhnout i po aktuálním parkovacím místě. Nejlepší ale bude, když budete vaše domácí elektro nabíječky skladovat pod střechou. Pokud by totiž na kabely a wallboxy dlouhobě pršelo, snížilo by to jejich životnost. Po několika letech byste tak zbytečně museli pořizovat úplně wellbox úplně nový.

Připravené obvody

Výhoda klasických automobilů je v tom, že u nich nemusíte prakticky nic řešit. U elektromobilu potřebujete vlastní dobíjecí stanici, což vás v dnešní době vyjde poměrně draho. Než ji ale nainstalujete, budete muset provést revizi vašich obvodů. Obvody by totiž měly být dimenzované na to, aby se na ně dal připojit spotřebič s odběrem 22 kW. Objednejte si elektrikáře a nechte jej všechno zkontrolovat, případně upravit podle navržených řešení. Až potom si pořiďte samotný wallbox.

Výběr wallboxu

Vybírat wallbox na vlastní pěst je poměrně náročné. Vyznat se v technických parametrech totiž není nic jednoduchého. Nepokoušejte proto osud a raději se poraďte s odborníkem. Prodejce vašeho elektromobilu vám určitě rád navrhne vhodné řešení. A pokud si vyberete, rovnou jej může realizovat. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. A zřejmě také ušetříte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *