Jak ucinny je tribulus terrestris ve skutecnosti

Jak účinný je tribulus terrestris ve skutečnosti?

Tribulus terrestris často bývá označován jako superpotravina. Jaká je ale pravda? Tu zjistíte v tomto článku.

Tribulus terrestris se dlouhodobě řadí mezi velice oblíbené doplňky stravy. Do jídelníčku jej zařazují především sportovci nebo muži po andopauze. Jaká je ale realita? Na tu se podíváme v tomto článku.

Žádný účinek

Tribulus tinktura by měla nabídnout ten nejlepší extrakt živin. Dobře se vstřebává, takže by vám měla poskytnout také největší užitek. Využijete ji ale vůbec? Některé studie říkají, že pro určité části obyvatelstvo nemá vůbec smysl tribulus terrestris užívat.

V posledních letech byla provedena řada studií, my se tedy na některé z nich v následujících řádcích zaměříme. Podívejme se nejprve na 4-týdenní studii, které se zúčastnili mladí muži ve věku 20 až 36 let. Možná to bylo délkou celé studie, možná vybranými účastníky, ale bohužel nepotvrdila žádný vliv na hladinu testosteronu, androstendionu nebo luteinizačního hormonu.

Studie s úspěšným koncem

Dvojnásobný čas pak dostali účastníci studie, které se zúčastnili kondiční kulturisté ve věku 18 až 35 roky. Tato studie měla za cíl zjistit, jestli bude mít konzumace tribulusu přínos pro nárůst svalové hmoty. Výsledkem bohužel bylo zjištění, že tribulus terrestris nějak výrazně nepřispívá k rozvoji svalové hmoty ani k budování síly u silovým způsobem trénujících lidí. Podobného výsledku navíc dosáhla další studie z roku 2007, která tento test provedla na mužském ragbyovém týmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *