rucne delane svicky

Slyšeli jste o vrstvených svíčkách? Zkuste je trochu jinak

Každý, kdo někdy vyráběl domácí svíčku, jistě toužil po tom vyzkoušet všechny možné techniky, které by vedly k výsledku, který by ohromil ty, kterým svíčky budou patřit jako dárek, ale i všechny přátele a známé. Mezi neobvyklé techniky při výrobě svíček patří tzv. vrstvení. To spočívá v tom, že svíčka se skládá z několika barevných vrstev, které například v čiré skleničce výborně vyniknou.

Vrstvená svíčka trochu jinak

Klasická vrstvená svíčka se vyrábí tak, že se do sklenice postupně lijí vosky různých barevných odstínů a nechávají se zatuhnout. Jakmile předchozí vrstva asi po 4 hodinách ztuhne, je čas nalít další. Existuje však ještě i jiný postup. Ručně dělané svíčky z několika vrstev lze vyrobit i tak, že si horký vosk nalijete ve vrstvě silné asi 2 cm na pečicí papír a necháte ztuhnout. Po důkladném ztuhnutí z něho nožem vyřežete různé tvary podle toho, jaký chcete, aby měla výsledný tvar i vaše svíčka. Takto zpracujete i další barvy. Uprostřed každého kousku potom vytvoříte špejlí otvor pro knot a kousky vosku postupně na knot navlékáte, až vznikne svíčka. Hrát si můžete jak s tvarem svíčky, tak s jejím průměrem i výškou. Vše je na vás. Jedno je však jisté. Výsledkem bude vždy originální svíčka, která potěší nejen vaše oko. Chcete-li, aby takto vyrobená svíčka i příjemně voněla, přidejte do vosků esenciální vonný olej podle svého gusta.

Vrstvená originální svíčka

Chcete si vyrobit originální svíčku? Pak si kromě vosku připravte také několik zlatých či stříbrných třpytek. Z běžné ručně dělané svíčky uděláte originální svíčku velice snadno. Stačí na její povrch nakreslit lepidlem Herkules pěkné motivy a ty pak jemně posypat třpytkami. Můžete si troufnout například na sněhovou vločku, sněhuláka, stromeček anebo třeba další svíčku na svíčku. Velmi neotřelý motiv bude například ale i indiánský lapač snů. Třpytky do ještě mokrého lepidla dobře zatlačte, aby z něho neopadávaly. Takto vyrobenou svíčku můžete ale použít také jako milý dárek, který bude vkusně doplňovat hlavní dárek.

Ručně malované svíčky můžete i koupit

Svíčky pomalované africkými motivy jsou skvělým dárkem k jakékoliv příležitosti, zvláště pokud k nim přidáte i příběh o jejich vzniku. Tedy o ruční výrobě africkými domorodci, kteří si tak vydělávají na živobytí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.