Pokojové rostliny zlepší kvalitu bydlení

Pokojové rostliny nejsou jen oblíbenou dekorací, která byt zútulní, ale mají také pozitivní vliv na lidské zdraví. Hravě si totiž poradí s toxickými látkami, které ve vzduchu jsou. Barvy, plasty, elektro zařízení, klimatizace, ale i některý nábytek, to vše může do ovzduší produkovat látky, které nejsou pro člověka právě dvakrát prospěšné. Alespoň do jisté míry můžete prostředí zlepšit díky pokojovým rostlinám.

Ideální jsou rostliny s velkými listy, které dokáží zachytit největší množství prachu i škodlivých látek. Do své kanceláře či bytu si pořiďte různé druhy květin. Každá rostlina si dovede poradit s jinou škodlivou látkou.

tulipány

V domácnostech se často vyskytuje formaldehyd, jenž se odpařuje z lepidel na koberce, dřevotřískového nábytku nebo z plastů. S tím si skvěle poradí gerbery, které místnost navíc rozzáří svými krásnými květy. Začátečník pěstitel si může pořídit břečťan, který sice nekvete, ale má velmi dekorativní listy, je nenáročný a navíc rychle roste. Podobně jsou na tom také kapradiny, které snesou i tmavší prostory a navíc si poradí i s nikotinem.

I o ty nejméně náročné rostliny je však potřeba se starat. Kromě zálivky, pokojovky pravidelně omývejte, protože vrstva prachu na listech zabraňuje pohlcování škodlivých látek.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: criminalatt).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.