ruka pise

Nemám zpracovanou dokumentaci BOZP a PO. Hrozí mi taky pokuta?

I když si řada lidí myslí, že podnikání je med, není to tak. Podnikání je poměrně složitá činnost, která je opředená mnohými podmínkami a starostmi. Pokud patříte k lidem, kteří podnikají, určitě víte, že musíte mít předně vyřešené BOZP a PO ve svém podniku. Jestliže BOZP a PO nemáte vyřešené, hrozí vám nemalá pokuta, která se může dostat až do výše několika milionů korun. Bohužel podle posledních průzkumů o nutnosti mít vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu neví až čtyřicet procent podnikatelů, což je ohromné zjištění.

Mezi podnikajícími osobami se najdou ti, kteří mají BOZP a PO perfektně vyřešené, tudíž jsou to lidé, na které si kontrola jen tak nepřijde. Na druhou stranu se mezi podnikateli najdou i ti, kteří mají vyřešené jen něco. Co jim většinou chybí, je zpracovaná dokumentace týkající se BOZP a PO.

V souvislosti s tím, že nemají zpracovanou dokumentaci BOZP a PO se často dotazují, jestli je to velký problém, jestli jim taky hrozí pokuta, pokud by přišla kontrola ze státní správy nebo od hasičů. A na tuto často pokládanou otázku známe odpověď.

Samozřejmě, že vám pokuta hrozí

Pokud jste si mysleli, že vám pokuta nehrozí, spletli jste se. Pokuta hrozí, vždyť mít zpracovanou dokumentaci je jedna z podmínek a povinností BOZP a PO. K dalším podobně důležitým povinnostem, na které však podnikatelé často zapomínají, je nutné provádění školení BOZP a PO, také provádění kontrol PO.

Jestliže něco z toho není vyřešené nebo nemáte to takzvaně “pod palcem”, v případě kontroly se vám mohou sankce rapidně prodražit a mohou se dotknout až dvou milionů korun.

Raději to nechte na odbornících

Abyste vyvázli při kontrolách na výbornou a s nulovou pokutou, doporučujeme se obrátit na firmu Extéria, která se dnes pyšní stovkami, ne-li tisícovkami spokojených klientů, kteří o firmě napsali celou řadu zkušeností, recenzí a referencí na internet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.