zabradli

Zábradlí je důležitým bezpečnostním prvkem městského mobiliáře

Při procházce městem narazíte na celou spoustou prvků městského mobiliáře. Ať už mluvíme o dřevěných lavičkách, odpadkových koších, o prvcích na dětském hřišti nebo o zábradlí. U posledního zmíněného na malý okamžik zůstaňme. Zábradlí je totiž velmi důležitým prvkem, jehož pořízení je opředeno několika pravidly.

Co je to zábradlí?

Předně však musíme definovat tento bezpečnostní prvek, se kterým se ve městech nebo obcích setkáváme velice často. Jedná se o jakousi konstrukci, jejímž hlavním úkolem je zajistit bezpečnost na místech, kde by mohlo dojít k újmě na zdraví člověka čili k nepříjemnému a velice bolestivému úrazu. I zahrazovací sloupky mají svou roli. Jelikož má zábradlí na svých pomyslných bedrech skutečně těžký úkol, žádný primátor ani starosta by pořízení tohoto prvku neměl podcenit.

Zábradlím je třeba vybavit nejen schodiště, ale také lávku nebo terasu či v městských bytech také balkon nebo lodžii a další. Ať už ho chcete instalovat kamkoliv, je zapotřebí splňovat předem stanovené normy.

Dodržujte předem stanovené parametry

Zábradlí je nutné zřídit na každém volném okraji pochůzné plochy, před nímž je volný prostor, který přesahuje rozměry uvedené v bezpečnostních tabulkách, jež jsou dostupné k prohlédnutí na internetu. Pokud jste zjistili, že zábradlí musíte co nejdříve instalovat, pamatujte na dodržování předem stanovených parametrů.

Například je stanovena nejmenší povolená výška zábradlí. Stejně tak má jistá pravidla výplň zábradlí, na což nezapomínejte hlavně v případě, že máte v plánu investovat do takové alternativy, která se pyšní skleněnými výplněmi.

Ptáte se, proč je nutné stanovené parametry dodržovat? Je to přece jen zábradlí, říkáte si. Jenže abyste skutečně efektivně předcházeli vzniku úrazů a dalším možným újmám na zdraví, věnujte tomuto důležitému prvku městského mobiliáře dostatek pozornosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.