Jak zvýšit hodnotu vaší firmy před prodejem?

Začali jste uvažovat o prodeji firmy a rádi byste získali nejlepší možnou cenu? Pak byste měli vědět, že hodnotu vaší firmy ovlivňuje mnoho faktorů, z nichž jsou některé snadno ovlivnitelné. Rozhodujícími kritérii pro potenciálního investora jsou především hospodářské výsledky společnosti, obor podnikání, kvalita personálního obsazení, aktuální množství stálých zákazníků a konkurenceschopnost firmy na trhu. Zjistěte, jak prodat firmu za co nejlepších podmínek a odhalte tajemství úspěšného prodeje.

Připravte firmu včas na prodej

Prodej firmy znamená velice náročný proces, na který je vhodné se předem připravit, zejména pokud chcete získat za prodej firmy co největší finanční obnos. Vhodné je proto udělat audit, který odhalí všechny nesrovnalosti. Tyto nesrovnalosti pak můžete včas napravit. Jistě si budete také vědomi některých problémů, které firma má a můžete je včas odstranit. Před prodejem udělejte a napravte vše, co povede ke zvýšení ceny samotné firmy. Nakonec je vhodné postupně na prodej firmy připravit i personál, díky čemuž nevypukne žádná panika, které by mohly využít konkurenční firmy. Rázem by se tak cena vaší firmy snížila.

Zajistěte dostatek informací pro kupujícího

Každý kupující ocení před samotným nákupem firmy, co nejvíce informací, proto se zaměřte na důkladnou přípravu všech podkladů, které kupujícímu předložíte. Samozřejmě pouze pravdivých informací, pokud je firma ve ztrátě, tak se to rozhodně nezkoušejte zakrýt. Kupující si beztak všechny informace ověří, a pokud by něco nesedělo, pak by nejen odradila daného zájemce, ale i ostatní potenciální zájemce. Zmiňte se i o budoucnosti podniku, výhodách a nevýhodách nákupu a dalších důvodech, proč si koupit firmu právě od vás. Představte si jako byste byli sami kupujícím.

Využijte služeb specializovaných firem

Pro prodej firmy neváhejte využít i služeb specializovaných firem, které disponují dostatečným množstvím odborníků, kteří vám budou nápomocni již od samotného počátku prodeje firmy. Využití specializovaných firem má také mnoho výhod, mezi které patří nejen ušetřený čas, ale i vyšší úspěšnost prodeje a vyšší cena za prodej firmy. Obklopení se odborníky působí dobře i na potencionální zákazníky, kteří získají pro nákup větší sebedůvěru. Nevíte na koho se v této oblasti obrátit? Využijte služeb firmy COPRA s. r. o., která pomáhá majitelům i investorům při prodeji a nákupu firem téměř 30 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.