Umělá plicní ventilace je možná nejen v nemocnici

Do konce června ještě stále běží pilotní projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny zaměřený na domácí umělou plicní ventilaci. To, co si představovali jen ti nejvíce pokrokoví lékaři, se stalo skutečností a pacienti závislí na ventilaci mohou v pohodlí domova, ve svém prostředí, využívat péči specializovaných lékařů. Pilotního projektu se účastní několik subjektů. Mezi tyto průkopníky patří i agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical.

V týmu ProCare Medical je samozřejmě lékař s příslušnou specializací a zdravotní sestřičky specializované na intenzivní péči. To právě proto, aby mohli zajišťovat i domácí umělou plicní ventilaci. Odborný lékař musí v naléhavých případech přijet za pacientem domů a v komplikovaných případech rozhodnout o jeho převozu do nemocnice. V této agentuře domácí péče se původně zaměřovali obecně domácí zdravotní péči jako takovou, ale postupem času, jak přibývali pacienti, sami dospěli k tomu, že specializovaná domácí zdravotní péče by byla vhodná i pro ventilované. Byli tak již u zrodu celého projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Pro ventilované znamená domácí umělá plicní ventilace zejména to, že nemusí zbytečně zůstávat v nemocnici. Mohou být doma, ve svém prostředí, v blízkosti svých blízkých a věnovat se běžným činnostem, nebo se dokonce vrátit k práci. Kromě toho má pobyt v domácím prostředí velký vliv na psychiku pacienta. Navíc zrovna v ProCare Medical zajišťují snad všechny možné potřebné služby. Od již zmiňované DUPV, přes domácí fyzioterapii, všechny možné převazy, ošetření dekubitů, parenterální výživu až po převozy sanitkou. Pokud máte konkrétní službu předepsanou od ošetřujícího lékaře, jsou jejich služby plně hrazeny z vašeho zdravotního pojištění. Využijte i vy možnosti stonat doma, když už stonat musíte a nemusíte zůstávat v nemocnici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.