pneumaticky sverak

Pořiďte si profesionální techniku do dílny

Najít v dnešní době kvalitní profesionální vybavení není zase až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pojďme se podívat alespoň na některé.

V pevném sevření aneb jak vybrat správný svěrák

Svěrák je prostě svěrák, říkáte si. Nic speciálního na něm není a je součástí snad každé kutilské dílny už od nepaměti. Možná trochu přehlížené vybavení, které je ovšem pro jiné k nezaplacení. Zatímco po domácku zařízených dílnách si mnohdy kutilové vystačí s dílenským svěrákem, v strojním průmyslu jsou tyto zdánlivě jednoduché zařízení nahrazeny strojními svěráky, které jsou daleko přesnější a do značné míry dokážou mechanikovi ulehčit práci.

Vybírat je možné z mechanických i pneumatických variant. Vždy záleží na četnosti využití či finančních možnostech dílny. Svěráky s mechanickým posilovačem jsou vhodné pro hrubování obrobku, ale najdou uplatnění i u dokončovacích prací. Tyto strojní svěráky mají nespornou výhodu v přesném nastavení upínací síly. Pokud se jedná o sériovou výrobu, tento druh svěráků zaručí, že jednotlivé dílce budou upnuty stejnou silou. Nebudou tak vznikat nepřesnosti při výrobě.

Efektivitu zajistí pneumatické svěráky

Největší možnou špičkou v oboru jsou tzv. pneumatické svěráky. Ty se primárně používají pro sériovou výrobu, své uplatnění vak naleznou i ve výrob kusové. Pneumatický svěrák se upíná automaticky za pomoci spínače, kdy následné utažení případně povolení obrobku netrvá déle než 1,5 vteřiny. Celý proces výroby se tímto několikanásobně urychlí. Odpadají nejrůznější odchylky v konečných výrobcích v důsledku lidského faktoru.

Někteří výrobci mají k dispozici i duální pneumatické svěráky, díky kterým je možné upevnit více kusů do jednoho svěráku. Tyto druhy mechanických strojních svěráků mají regulátor tlaku, díky kterému je možné vcelku snadno nastavit požadovanou upínací sílu. Díky regulátoru tlaku jsou tak všechny kusy utáhnuty stejnou silou. Pneumatické svěráky je však zapotřebí před jejich použitím připojit na kompresor s čistým vzduchem. U tohoto typu proto zvažte dispoziční možnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.