kotvicnik

Pět účinků kotvičníku, o kterých jste dosud neměli ani ponětí

Kotvičník zemní, je poléhavá jednoletá rostlina z čeledi kacibovitých. Poznáte ji podle typických žlutých kvítků s pěti okvětními lístky. Na první pohled není tahle rostlinka prakticky ničím zajímavá. Její využití je ale pestřejší, než byste možná čekali. Tohle je pět účinků kotvičníku, o kterých jste dosud pravděpodobně neměli ani tušení.

Zvyšuje i výkonnost

Kotvičník zemní se již po generace používá k vitalizaci a fyzické výkonnosti u mužů. Kotvičník totiž působí jako afrodisiakum. Některé studie dokonce prokázaly, že pravidelné užívání kotvičníku může zvyšovat produkci mužského hormonu testosteronu.

Přírodní posilovač imunity

Podobně jako některé jiné bylinky (např. echinacea, mateřídouška, šalvěj nebo tymián), dokáže i kotvičník zlepšit imunitní odezvu našeho těla. Pravidelné užívání kotvičníku napomáhá správnému fungování imunitního systému a posiluje naši přirozenou obranyschopnost.

Urychluje regeneraci svalů

Kotvičník stále častěji užívají také sportovci. Bylinka totiž u mužů může podporovat zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu, který stojí za budováním svalové hmoty. Kotvičník má příznivé účinky také na svalový tonus a člověk navíc rychleji regeneruje, což může jít ruku v ruce s výkonnějším a častějším tréninkem.

Dodá tělu energii

Bylinka, podobně jako například přírodní stimulant guarana, může dost dobře nahradit i klasické „energeťáky“, které jsou plné cukru a dalších látek, které do svého těla dobrovolně vpravovat nechceme. Kotvičník totiž napomáhá k obnově energie a vitality, takže je ideální nejen pro sportovce, ale také osoby pracující v náročných provozech.

Přispívá k normální činnosti srdce

Kotvičník je všestranným pomocníkem, který přispívá také k normální činnosti kardiovaskulárního systému, krvetvorbě i čištění krve. Vedle toho působí pozitivně při snížení krevního tlaku a zlepšení činnosti srdce. Z čerstvé bylinky se nejčastěji užívá nať, k dispozici jsou dnes ale už i nejrůznější tinktury, kapsle nebo nápoje, které si můžete jednoduše sbalit do práce i na cesty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.