pece o seniory

Péči o seniory lze zajistit v rámci domácí péče

Domácí péče patří mezi bezplatnou službu, kterou předepisuje lékař a je hrazena ze zdravotního pojištění pacienta. Na domácí péči má nárok každý občan České republiky, který potřebuje zdravotnickou pomoc. Mezi nejčastější pacienty patří bezpochyby senioři, kterým domácí péče zajišťuje kvalifikovanou lékařskou pomoc v domácím prostředí a tím důstojné stáří. A co vše domácí zdravotní péče může zahrnovat?

Co je domácí péče?

Domácí péči lze charakterizovat jako kvalifikovanou a odbornou péči v domácím prostředí. Domácí péče poskytuje řadu služeb, díky čemuž může být pacient hospitalizován jen po nezbytně nutnou dobu. Netřeba dodávat, že řada seniorů hospitalizaci nesnáší moc dobře, jelikož jsou v cizím prostředí. Domácí péče tak seniorům umožňuje rychlejší návrat zpátky do jejich domova, čímž má významný vliv na jejich rychlejší uzdravování.

Domácí péče zahrnuje řadu služeb

V rámci domácí péče poskytuje agentura řadu služeb. Mezi takové služby patří například odběr krve, podávání léků, aplikace injekcí, podávání inzulínu, odborné ošetření ran či proleženin, převazy, polohování imobilní pacientů a mnoho dalších úkonů, pro které je potřeba odborný personál. Zdravotní sestry z agentury domácí péče mohou také poskytnout zácvik pacientovi či jeho blízké rodině v základní ošetřovatelské činnosti. V rámci služeb domácí péče je zahrnuta také domácí fyzioterapie a zajištění potřebných pomůcek.

Rozsah péče určuje lékař

Pro zajištění domácí péče je třeba, aby ji předepsal ošetřující lékař, který zároveň určí rozsah této péče. Doba domácí péče se u každého pacienta liší podle prováděných úkonů. Ošetřující lékař předá požadavky na péči agentuře domácí péče, která se pak o vše postará. Výběr agentury ve vašem okolí lze samozřejmě konzultovat s lékařem, pokud byste s výběrem nesouhlasili. Pokud nemá senior nárok na domácí péči, tak je možné její služby hradit. Jinak se jedná o službu plně hrazenou ze zdravotního pojištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.