dovolena v norsku

Norsko a jeho návyky. Poznejte zemi z blízka

Cestování je bezesporu činností, která člověka naplňuje a baví. Zatímco někdo navštěvuje divy světa a jezdí po památkách, jiný dává přednost poznávání zdejší kultury. Cestovní kancelář v Brně velmi často doporučuje například Norsko, které není známé svými zvyky nebo společenskými normami, i když je země od nás vzdálená velmi málo. Pojďme si několik zajímavostí zrovna říct.

Norsko a jeho stravovací návyky

Člověk by si řekl, že stravovací návyky, jaké máme sami, jsou stejné jako jinde. Ale divili byste se. Někde se například jí na zemi, dokonce rukama (nebo jenom jednou, čistou rukou). Co se týče Norska, i zde byste měli přijmout trochu jiné stravovací návyky, které jsou do jisté míry vzrušující, na druhou stranu velmi sofistikované.

Mezi zdejší nejoblíbenější pokrmy patří mražená pizza, mezi nejchutnější návyky patří takzvaný taco pátek, kdy se udělají taco z tortill a trávíte se svými přáteli společný čas.

Zdvořilost je na místě – vždycky

V době pandemie se Norsko do jisté míry změnilo. Co se však nezměnilo je zdvořilost, se kterou Norové přistupují prakticky ke všemu. Dokonce i ve frontách je zdvořilost, organizovanost a také jejich schopnost pro efektivitu známá a zřejmá.

Jelikož je ve vzduchu stále ještě pandemie, při stání ve frontách v nejlepším případě nechte mezi sebou pár metrů.

Buďte zdrženliví při povídání

Norové jsou sice vstřícní, ale na druhou stranu pokud vás neznají, respektive pokud nejsou nijak obeznámení se svou společností, jsou zejména po stránce povídání trochu zdrženliví. A tak se vyhněte například při prvním setkání s Norem nějakého zbytečného tlachání.

Jestliže budete s nějakým Norem mluvit poprvé, neberte si osobně, pokud je k vám poněkud chladnější než k ostatním. Někdy se může stát, že při konverzaci udělá krok zpět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.