Pokud při výrobních procesech ve vaší firmě vznikají odpadní znečištěná ředidla, je vaší povinností tato ředidla ekologicky zlikvidovat. Znečištěná ředidla lze však v naprosté většině případů i recyklovat. Vy tak získáte vyčištěná ředidla, která jsou nadále vhodná pro řadu mycích a čistících prostředků, zároveň tak prospějete životnímu prostředí a splníte svoji zákonnou povinnost.
Specialista na recyklaci ředidel, rozpouštědel a dalších nebezpečných odpadů
Na stránkách www.likvidace-recyklace.cz, které zaštiťuje Jáchym Vágenknecht, specialista na recyklaci halogenových i nehalogenových rozpouštědel, naleznete podrobné informace o likvidaci, recyklaci i o možném zpětném odkupu recyklovaných rozpouštědel. Výtěžnost recyklace ředidel samozřejmě závisí na míře a druhu znečištění ředidla. Proto je pro recyklaci klíčové přesné stanovení složení nejen samotného ředidla, ale také jeho znečištění. Původce odpadních ředidel by měl mít alespoň rámcové informace o složení odpadů. Ředidla jsou pak následně analyzována a podle výsledků je stanoven nejefektivnější způsob recyklace.
V poslední době je využíván technologický postup frakční destilace, kdy jsou oddělovány jednotlivé látky na základě různé těkavosti. Výsledkem frakční destilace jsou pak vyčištěné a oddělené jednotlivé složky odpadních ředidel.
Týká-li se tato problematika výrobních procesů ve vaší firmě, obraťte se na specialisty, kteří se věnují zejména recyklaci rozpouštědel. Vyřešíte tak část svého odpadového hospodářství a jako bonus získáte vyčištěné suroviny. Protože se pro některé výrobní procesy recyklovaná ředidla již nehodí, zajišťuje Jáchym Vágenknecht i odběr a prodej ředidel a podobných surovin.