I elektrokolo si zaslouží jarní prohlídku

Elektrokolo jste měli přes zimu s největší pravděpodobností někde uložené, ale začíná být teplo a slunce láká k nějakému tomu cyklovýletu. O elektrokolo byste se ale před první projížďkou měli náležitě postarat. Během zimního období jste měli baterii elektrokola pravidelně dobíjet. I když na elektrokole v zimě nejezdíte, baterie se pozvolna vybíjí. Abyste předešli poškození baterie, je potřeba ji tak jednou měsíčně plně nabít.

Ale teď je tu jaro a vy byste rádi někam na svém elektrokole vyrazili. Na co byste se tedy měli zaměřit?

  • Pečlivě zkontrolovat brzdy, zejména se zaměřte na opotřebované brzdové destičky
  • Zkontrolovat tlak v pneumatikách elektrokola a samotné pláště pneumatik
  • Zkontrolovat stav a nabití baterie
  • Vyčistit a promazat řetěz ale také komplet přehazovačky
  • Pokud se vám cokoli nezdá, bude lepší vyrazit do specializovaného cykloservisu, kde mají zkušenosti s elektrokoly

Aby vám elektrokolo dlouho a dobře sloužilo, měli byste se o něj starat průběžně. Po každém výletu kolo důkladně očistit a osušit. Elektrokolo bude nejen dobře vypadat, ale předcházíte tak jeho možné korozi.

Baterie elektrokola

Co se týče baterie elektrokola, jak jsme už psali, baterii je potřeba pravidelně dobíjet, i když zrovna na kole nejezdíte. Pokud byste tak nedělali, může dojít k poškození baterie, nebo si trvale zkrátíte dojezd, což určitě nikdo nechce. Pokud tedy kolo zazimováváte nebo delší dobu nepoužíváte, doporučujeme baterii vyjmout, uskladnit v suchu a temnu a pravidelně dobíjet.

V prodejnách MMR E-bike můžete vše nechat na profesionálech. Pravidelný i jednorázový servis. Elektrokola zde nejen prodávají, ale poskytují i záruční a pozáruční servis a mají tak bohaté zkušenosti. Vyzkoušejte profíky a užijte si ničím nerušený výlet na svém elektrokole!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.