4. Nejkrásnější turistické centrum Vysokých Tater vás okouzlí

Už jste někdy jeli na dovolenou do Vysokých Tater? Pokud ne tak věřte, že o mnoho přicházíte. Město Vysoké Tatry a jeho okolí totiž mají co nabídnout a turisté, zvláště milovníci horské přírody, toto místo vychvalují.

Nejvýchodnější centrum Vysokých Tater

Tatranská Lomnica je část města Vysoké Tatry, která se nachází na úpatí Lomnického štítu, necelých 7 kilometrů od Starého Smokovce. Láká především na svou slavnou astronomickou observatoř na Skalnatém plese, na které vede přímo z Tatranské Lomnice kabinková lanovka. V zimě slouží lanovka k převážení lyžařů do ski areálu.

Na Skalnaté pleso za nádhernou přírodou

Oblast Tatranské Lomnice je bohatá na přírodní parky, které pro návštěvníky vytváří velice příjemné prostředí. Nejoblíbenějším místem turistů je Skalnaté pleso, které je leží v nadmořské výšce 1751 metrů. Skalnaté pleso je součástí Tatranské magistrály a je ideálním místem pro rodiny s dětmi, jelikož se zde nachází naučně zábavná stezka Tatranské divočiny, která je stvořena přímo pro ty nejmenší. Navštivte s nimi i Sviští krajinku, určitě je to potěší.

Pokračovat můžete výletem na Lomnický štít, druhý nejvyšší štít Vysokých Tater. Opět se zde můžete nechat vyvézt lanovkou a pokud vám bude počasí hrát do karet, dohlédnete z vrcholu až na 350 km vzdálené rakouské Alpy. Vaši túru si následně zasloužíte zakončit v kavárně Děda, kde nabízejí skvělou kávu a speciality italské kuchyně.

Kde je nejlepší se ubytovat

Pokud byste se rozhodli do oblasti vyjet, byť jen na víkend, s ubytováním ve Vysokých Tatrách vám nejlépe poradí CK Rekrea. Ta má přehled o veškerém ubytování na Slovensku a manipulace s jejich vyhledávacím systémem je velice jednoduchá a přehledná. Například Grand Hotel Praha je ideálním výchozím bodem pro horské výšlapy a lyžování. Večer si zde navíc užijete v hotelovém Wellness & Spa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.