Proč a jak nejvýhodněji využít nebankovní půjčku?

V ČR fungují již více než 15 let, velkou změnou prošly ale až v loňském roce. Nyní má každý zájemce o nebankovní půjčku téměř 100% jistotu, že si půjčí od seriózního poskytovatele. Pokud chcete nebankovní úvěr využít, musíte být zodpovědní a v ideálním případě si poskytovatele prověřit. Jak to udělat?

Neriskujte dluhovou spirálu

Nebankovní půjčky lákají na rychlý zisk peněz za super výhodných podmínek. Na jednu stranu je to pravda a pro každého mohou být velkou pomocí, na straně druhé je to past. Do problémů se kvůli půjčce dostane každý, kdo si před vyřízením žádosti dobře nespočítá, kolik si vlastně může půjčit. Než vyplníte krátkou online žádost, odčtěte od vašich celkových měsíčních příjmů celkové výdaje. Jedině tak zjistíte, kolik si můžete půjčit.

Pokud bude půjčka do výplaty na vyšší částku, může vás to dostat do nebezpečné dluhové spirály. Protože nebudete mít dost peněz na splacení první půjčky, vezmete si druhou, potom další a další. Z tohoto kolotoče vede jen složitá cesta ven, proto neriskujte a nejdříve dobře počítejte.

Využijte nabídku na půjčení zdarma

Co se naopak vyplatí je využít půjčku zdarma. Akci má momentálně Via SMS s.r.o. a připravila ji pro ty, kdo si u této společnosti žádají o peníze poprvé. Půjčit si mohou bez poplatku až 8000 Kč na 30 dní, a tak si fungování nebankovní půjčky vyzkoušet.

Důležité informace o poskytovateli

Zákon ukládá všem poskytovatelům mít licenci od ČNB (změnu přinesla novela zákona o spotřebitelském úvěru). Jestli ji poskytovatel půjčky má, či nemá, zjistíte na webu ČNB v online registru. Dalším důležitým údajem je členství v APNÚ. To sice není povinné, ale je lepší, když ho společnost má. Asociace je totiž dobrovolné sdružení poskytovatelů, kteří se společně snaží o vylepšování nebankovního sektoru. Všichni členové musí například dodržovat speciální kodex, ve kterém se mimo jiné zavazují k poskytování úplných informací o půjčce a současně odmítají klamavou reklamu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.