dotacni program

Oblasti podpory dotačního programu Nová zelená úsporám aneb buďte v obraze

Naši planetu bychom měli bezmezně chránit, o tom není sporu. Tímto tématem se dnes zabývají mnozí lidé, kteří se snaží, aby naše planeta vzkvétala a nechátrala, jako tomu bylo v posledních letech, kdy jsme se k planetě nechovali zrovna nejlépe. V souvislosti s ochranou planety vznikl dotační program Nová zelená úsporám, který lidem přispěje na to, když sníží náročnost jejich domácnosti. Dotační program má na svědomí Státní fond životního prostředí, který chce tímto krokem podpořit domácnosti ve snižování spotřeby energií. Tím, že dojde ke snížení energií v jednotlivých domácnostech, dojde také ke snížení výroby energií, tudíž tím pádem dojde k podpoření naší planety. Pakliže tedy zvažujete výměnu oken nebo fotovoltaiku, právě na to můžete získat dotaci.

Oblasti podpory dotačního programu

Se získáním dotace vám může pomoct Zelená dotace, ale samozřejmě si o ni můžete požádat sami. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám lze požádat o dotace z různých oblastí. Nabízí se otázka, jaké oblasti podpory dotačního programu existují?

Oblasti podpory dotačního programu lze rozdělit do tří kategorií, a to do kategorie A, B a C. Do kategorie A patří snižování energetické náročnosti stávajících domů, a to například zateplením obvodových stěn, výměnou dveří nebo zateplením střechy. Z oblasti A tak lze získat dotaci na zateplení nebo třeba dotaci na výměnu oken.

Co se týče oblasti B, sem spadá výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. A do oblasti C spadá efektivní využití zdrojů energie čili v tomto případě lze získat dotaci na fotovoltaiku. Spadá sem například výměna neekologického lokálního zdroje tepla na tuhá paliva, také sem spadá i výměna elektrického vytápění za systémy s tepelným čerpadlem nebo zmiňovaná fotovoltaická elektrárna.

Dotace může snížit náklady na opatření až o polovinu

Říkáte si, že dotace vám stejně nesníží cenu opatření? Pak se pletete. Dotace může totiž snížit náklady na opatření až o polovinu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.