Nordic walking není jen pro důchodce

Možná, že už jste při svém výletu narazili na člověka nebo rovnou celou partu lidí, kteří si to krajinou šmárovali s hůlkami v ruce. Pravděpodobně šlo o někoho, koho chytil za srdce nordic walking nebo-li severská chůze.

Kouzlo severské chůze odhaluje stále více lidí. A pokud jsi myslíte, že jde jen o starší generaci, která si na výlet bere hůlky jen proto, aby získala větší stabilitu, jste na omylu. Nordic walkingu se věnuje také spousta mladých lidí, kteří mají do důchodu hodně daleko. Důvod je prostý. Při severské chůzi si dáte pořádně do těla. Nordic walking je totiž ideálním způsobem, jak protáhnout všechny svaly na těle, zlepšit si kondičku a užít si čerstvého vzduchu.

chození

Nordic walking mnohdy doporučují i rehabilitační pracovníci lidem po úrazech. Posílíte si nejen svaly, ale také zapracujete na koordinaci pohybu. Na první pohled se to možná nezdá, ale zvládnout chůzi typickou pro nordic walking chce trénink. Jestliže se rozhodnete nordic walking vyzkoušet, dost možná budete mít v první chvíli chuť hůlky hodit někam do potoka. Ale jakmile se techniku osvojíte, zjistíte, že je severská chůze zábavná a fajn způsob, jak si vyčistit hlavu a dát si do těla.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: basketman).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.