Nadace DRFG Davida Rusňáka získala významné německé ocenění

Nadace DRFG Davida Rusňáka dlouhodobě podporuje multižánrový festival Meeting Brno. Ředitel Nadace DRFG David Macek je zároveň také zástupcem ředitele festivalu. Akce se od svého založení snaží o mezináboženský dialog, současně také podporuje setkávání různých kultur i názorových proudů. A právě za tuto činnost získal festival v srpnu roku 2019 medaili smíření od Hanse Schütze, která je určena významným osobnostem, jež se zasloužily o dobré česko-německé vztahy.

Cenu si odnesly dvě významné postavy festivalu, jeho zakladatel Jaroslav Ostrčilík a právě David Macek. Ten byl cenou velice potěšen, řekl, že Německo je klíčovým partnerem v mnoha oblastech, a proto si více než samotné medaile váží toho, že program Meetingu Brno vzniká ve spolupráci s Němci.

Meeting Brno sklízí mezinárodní úspěchy díky podpoře DRFG Davida Rusňáka

Ředitel Nadace DRFG David Macek také ocenil finanční přínos investiční skupiny DRFG pro festival, a připomněl, že akce vznikla původně z „Pouti smíření“, tedy pochodu, který měl připomenout odsun brněnských Němců po skončení druhé světové války. Při tehdejším odsunu zemřel každý desátý z dvaceti tisíc odsunutých lidí.

David Macek vznik festivalu navrhl přátelům a vedení města Brna v roce 2015, inspirován mimo jiné právě také pochodem, kterého se postupem času začaly účastnic stovky lidí. Macek je proto rád, že se díky Meetingu Brno mohou setkávat lidé, kteří se jinak moc neznají, nerozumí si, nebo si v minulosti třeba ublížili. Podle ředitele Nadace DRFG Macka, totiž každý dialog začíná právě setkáním, které je prvním krokem k vzájemnému poznání se a porozumění. Medaili smíření Hanse Schütze v minulosti získali také například kardinál Miloslav Vlk nebo bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *