Když do života přijdou drogy

Člověku může komplikovat život mnoho věcí. Kromě nedostatku financí nás často trápí závislosti, kterými trpíme buď my, nebo naše okolí. Závislosti se musí včas odhalit, aby se mohli začít co nejdříve léčit a aby léčba byla úspěšná. K nejčastěji vyskytovaným závislostem se řadí závislost na alkoholu, o které byl v nedávné době natočen i český filmový snímek, dále také závislost na lécích, která vzniká mnohdy nepozorovaně, a také závislost na drogách.

Drogová závislost je stav, jenž je vyvolaný častým užíváním drog, jako je marihuana, LSD, pervitin, kokain nebo třeba extáze. Závislost se samozřejmě nedostaví ihned, začíná to častým užíváním drog, pokračuje to cíleným vyhledáváním potřebné drogy, končí to narušením základních společenských i životních činností, dorazit může i naprosté selhání funkcí orgánů člověka (v lepším případě mohou být orgány jen poškozeny).

V každém případě je nutné vyhledat odbornou pomoc, a to už při prvních příznacích závislosti.

Proč závislost na drogách vzniká?

Mnozí lidé nemohou pochopit, proč závislost na drogách vzniká. Podle všeho za to může zvědavost. Lidé jsou neustále zvědaví, neumí odolat pokušení, proto drogu vyzkouší. Samozřejmě zvědavost není jediný důvod, proč závislost na drogách vzniká. Důvodem je také stres nebo životní problémy, které člověk neumí řešit. U části osob, které s drogami experimentují, přejde experiment do pravidelného užívání.

Jak závislost na drogách probíhá?

Drogová závislost začíná nevinně, a to konkrétně experimentováním. Jedná se o první fázi, v níž není těžké utajit drogy před širokým i blízkým okolím. V této fázi se drogy užívají minimálně, lidé chtějí jen uniknout z ne vždy růžové reality, popřípadě jen si více „užít“. Druhou fází je takzvané sociální užívání, kdy člověk potřebuje drogy častěji a ve větších dávkách. Závislý člověk často chodí pod vlivem drog i do práce nebo do školy.

Třetí fází je každodenní užívání. V této fázi člověk potřebuje dávku denně, což vede k finančním problémům, které se snaží vyřešit podvody, prostitucí nebo krádežemi. Poslední fází je fáze čtvrtá, kdy je člověk zničený a na dně. Čtvrtá fáze končí smrtí.

Nenechejte sebe nebo někoho ze svého okolí, aby spadl do poslední fáze. Vyhledejte odbornou pomoc, navštivte Neocentrum, kde vám či blízkému pomohou. Více informací na www.neocentrum.cz.

zdroj obrázku: Pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *