3 duvody proc zacit pestovat rakytnik

3 důvody, proč začít pěstovat rakytník

Pěstovat rakytník je jednodušší, než se na první pohled zdá. V tomto článku vám proto přinášíme tři důvody, proč byste jej měli začít pěstovat.

Pěstování rakytníku je jednodušší, než si myslíte. Jde o rostlinu, která vám s dostatečnou péčí nabídne spoustu plodů. I bez větších starostí se ale můžete těšit na sklizeň. A tady je naopak sklizeň třech důvodů, proč byste i vy měli začít pěstovat rakytník řešetlákový.

Nenáročný na údržbu

Rakytník řešetlákový patří mezi ty rostliny, které nejsou příliš náročné na údržbu. Pokud budete chtít co nejbohatší sklizeň a zdravý keř, budete mu muset věnovat trošku té péče. Ale ne až takové, jak se na první pohled může zdát. V začátcích pěstování si naprosto vystačíte s přírodním hnojivem. Nejlépe hnojem, které dodá rakytníku dostatek živin pro jeho růst a vývoj. Postupně můžete přidávat i fosfor a draslík, ovšem v menším množství. Jestliže tyto látky budete postupně podávat, můžete se těšit na opravdu bohatou sklizeň.

Přežije i v extrémních podmínkách

Sklizně se možná dočkáte i v případě, kdy se o svůj keř nebudete moc dobře starat. Některé odrůdy rakytníku si totiž dost dobře poradí s horkem a suchem, stejně tak jako s nekvalitní půdou. Proč to ale riskovat, když máte v dnešní době úrodnou půdu a kvalitní hnojivo na dosah ruky? Některé odrůdy tohoto keře dokonce umí přežít i v zimě. To znamená, že jsou přes rok téměř bezúdržbové. Stačí doufat v ideální poměr tepla a dešťů, aby v létě přišla sladká a zdravá odměna.

Blahodárné plody

Šťáva z rakytníku, ale i samotné plody jsou po celém světe považovány za blahodárné. Obsahují totiž vysoké množství olejů a účinných omega 3, 6 a 9 látek. Nenasycené mastné kyseliny zase ochrání buňky před destrukcí a závažnými onemocněními. Pravidelná konzumace tak výrazně snižuje riziko mozkových cévních příhod, zabraňuje vysoušení a vypadávání vlasů, ale také podporuje hojení ran nebo odolnost organismu. To je docela slušný výše na keř, který je schopný přežít prakticky kdekoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.